Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Darth Nihilus

Darth Nihilus

Darth Nihilus,Pán Hladu, byl Temný Pán ze Sithu v době po Jedijské Občanské Válce. Zvolil si nosit červeno-bílou masku a preferoval nosit dlouhou černou sithskou robu pokrývající celé jeho tělo. Byl to učeník Darth Trayi jeden z těch co přežili bitvu o Malachor V a jeden z třech vůdců Sithského Triumvirátu. Nihilus a Darth Sion nakonec vyhnali Trayu z Triumvirátu a zbavili ji moci. Potom byl nástrojem pomáhajícím ve zničení Jedijského řádu a téměř ji vyhladil. Také přijal Visas Marr – Miraluku, kterou našel na zničeném světe Katarr. Byl poražený Jedi Vypovězenou v bitvě o Telos IV v 3951 BBY během bitvy o Stanici Citadela.

Biografie
Téměř nic není známe o pravých začátcích Darth Nihiluse mimo faktu, že byl jeden z těch co přežili Mandalorianske války. Avšak jeho role ve válce je záhadou. Je pravděpodobné, že byl jedním z Jediů, kteří zradili Jediskou radu a následovali Revana do války. Bez ohledu kým byl, objevila ho Darth Traya jako na Sílu citlivého a po skončení válek ho začala trénovat jako Sitha na Trayuské Akademii na Malachoru V. Nesouhlasil se způsoby učení své mentorky, stejně jako další Trayin učedník Darth Sion. Spikli se a obrátili se proti svojí mistryni a vyhnali je ze Sithského řádu a zabavili ji moci. Nihilus se stal Temným pánem a spojil se s Darth Sionem a s jejich kombinovanou armádou Sith Assassins a Sith Marauders a nějaký čas po tom se spojili s jinými Sithskými lordy. Darth Nihilus, Darth Sion a jejich kombinované armády začali svoji stínovou válku proti pozůstalým Jediům aby je úplně vyhladili. Darth Nihilus zničil a zahubil celé světy ze své vlajkové lodi Ravager, aby nakrmil svojí nenasytnou touhu po moci. Nihilusova moc poutala všechno a všechny, kteří s ním přišli do kontaktu a stali se z nich otroci, bezmyšlenkoví sluhové jeho vůle. Pomaly vyčerpával Sílu z těchto kdysi žijících bytostí aby je zotročil. Když se pozůstalý Jediove přidali k střetnutí zvolaného Atris na Katarru, Darth Nihilus byl ihned přilákaný k planetě aby utišil svůj hlad. Když se Ravager přiblížil k planetě Nihilus promluvil. Jeho slova zabila každou žijící věc na Katarru. Včetně Jediu a Miraluckého obyvatelstva. Avšak Nihilus přistál na povrchu Katarru a sebral posledního kdo přežil jako svého učeníka – Visas Marr Miraluckou ženu. Nihilus objevil, že sní sdílí silné pouto a vzal ji na palubu své lodi. Když spala hlubokým spánkem vyřezal jí maso z míst kde měli být její oči. Když se Visas probudila konfrontovala Darth Nihiluse. V tom momentu jí ukázal Galaxii jak ji vidí přes své smysly. Ale když to udělal ochromil její schopnost vidět skrz Sílu. Když on a Darth Sion dokončili válku proti Jediům, Darth Nihilus vytvořil alianci s Onderonskými povstalci vedenými Generálem Vakluem, bratrancem vládkyně Onderonu, královny Talie. Nihilus poskytl své legie temným Jediom a vojáků ve snaze zjistit zda se na planetě nenachází Jediove. Za nedlouho cítil velké výkyvy v Síle. Poslední žijící Jedi se stal Nihilusovi i jeho učednici Visas stal známí. Byla to Jedi, která byla znovu spojená se Sílou. Byla známa pouze jako Vypovězená. Visas byla vyslaná na průzkum a mněla za úkol porazil Vypovězenou a vzít ji před Nihiluse, tak aby mohl pohltit její podstatu. Co Nihilus nerozpoznal bylo, že Vypovězená si vytvářela pouta kýmkoliv se střetla. Když Vypovězená porazila Visas zlomila její spojení s Nihilusem a Visas jí pak sloužila.

Útok na Telos IV

Nihilusovy plány na vylákání Jediů na Onderonu selhali, když Vypovězená zastavila tamější občanskou válku. Za nedlouho se Nihilus dozvěděl od Kapitána Tobina, že je mnoho Jediu na Telosu. Vypravil flotilu na planetu, ale chytil se do pasti. Uvědomil si, že byl zrazený Kraiou která lhala Tobinovi ve snaze nalákat Nihiluse do pasti. Po následné bitvě byla jeho loď napadnuta Mandalorianskymi bojovníky vedenými Mandalorem, který následoval Vypovězenou a Visas do soubojem se Sithským pánem na můstku Ravangeru. Spojení se Sílou Vypovězené bylo znovu přerušené – bylo v podstatě stejné jako Nihilusovo. Takže když se na ní pokusil nakrmit vyčerpal se a stal se zranitelným. Po krátkém ale brutálním boji, trojice Temného pána porazila a jeho masku sebrala Visas, aby se podívala na tvář toho kdo ji tolik zraňoval.

smrtOdkaz
Někdy před bitvou o Telos IV vyrobil Darth Nihilus holokron, který nakonec padl do rukou Darth Krayta o tisíciletí později. V 137 ABY Krayt otevřel tento holokron společně s holohrony Darth Andeddua a Darth Banea na Korribanu. Žádal Nihilusovu radu na to jak zastavit Yuuzhan Vongské příšery konzumující jeho tělo. Jedinou odpovědí, kterou dostal od Nihiluse bylo konstatováni v nesrozumitelném Sithském jazyku, který se jeho druhové neobtěžovali přeložit.

 

 

Darth Malak

Darth Malak

Byl Jedi a Generál během Mandalorianské války a později Temný pán ze Sithu během Jediské Občanské války. Použil Star Forge k vytvoření flotily a k útoku na Republiku. Na konci války byl ale zabit svým bývalým mistrem Revanem

Jedi
Malak už od mala studoval v akademii na Coruscantu. Tam potkal jiného Padawana jménem Revan. Mezi těmito učedníky brzy vzniklo velké přátelství a studovali většinu času spolu. Měnili často mistry, aby se dozvěděli co možná nejvíce. Malak k Revanovi přátelství choval i po té, co byl Revan veřejně prohléšen za šampióna řádu a byl všemy mistry vychvalován. Jeden z mistrů, který oba učil, byl Zhar Lestin.


Mandalorianské války
Když začaly Mandalorianské války a Rada Jedi se rozhodla nezasahovat, Revan s Malakem se vzbouřili, naverbovali mnoho Jediů a vydali se Republice na pomoc jako Generálové. Díky Revanově geniélní strategii začali Mandaloriané brzy ustupovat a Republiková flotila je pronásledovala až do Neznámých oblastí. Tam Revan s Malakem nalezli dávno zapomenutou planetu Malachor V a na jejím povrchu Trayuskou akademii. Revan s Malakem se díky tamějším sithským učením brzy připojili k temné straně. Revan, který byl mocnější se stal Temným Pánem a stal se Malakovým mistrem. Malak s nevolí přijal tytul učedníka. Oba si před svá jména přidají tytul "Darth". Darth Revan a jeho učedník Darth Malak tak k temné straně svedli i ostatní Jedie, kteří je následovali a Revan tak zakládá nové Sithské Impérium - Revanovo Sithské Impérium. Ustupující Mandalorianská flotila se ale rozhodla k poslednímu útoku a její lodě obklíčily celý Malachor. Po oborvské bitvě, kdy planetu téměř zničili, byli nakonec poraženi a Darth Revan vlastnoručně popravuje Mandalora.

Sithský učedník a Jedijská občanská válka
Během studia sithských moudrostí v Trayuské akademii, se oba dozvěděli o Star Forge, prastarém výtvoru temné strany, který by jim mohl dát obrovskou moc. Nařídili svým Generálúm, aby ukryli flotilu a sami dva se vydali pátrat po Star forge. Po nalezení všech Hvězdných map, získali Revan s Malakem souřadnice systému, ve kterém se Star Forge nachází. Vydali se tam se spoustou svých temných Jediu a Sith Lordů. Když do systému přiletěli, zasáhlo je rušící pole a oni havarovali na planetu Lehon. Tam nalezli dva Rakatské kmeny - Kmen Prastarých a Kmen Jednoho. Díky kmenu Prastarých se dostali do chrámu prastarých, kde vypnuli rušící pole a dostali se z planety. Sve Jedijske společníky ale sebou nevzali a nechali je strážit chrám. Malak s Revanem tak sami vztupují na palubu Star Forge. Když zjístili co všechno Star Forge dokáže, začali ihned budovat flotilu a pod vedením Darth Revana začali útok na Republiku. Tak začala Jedijská Občanská válka. Někdy v této době se Malakovy během cvičného souboje se Světelným mečem stane nehoda a je mu useknuta celá spodní čelist, Malak si jí tak musí nahradit umělým generátorem hlasu a celou bionickou čelistí. Pod vedením Geniálního stratéga jakým byl Revan, a stálými dodávkamy lodí ze Star Forge začali Sithové brzy Republiku porážet a tak se Jediové rozhodli, že zasáhnou. Pod vedením Padawana Bastily Shan vyslali skupinu Jediu. Ta infiltrovala Revanovu loď a probojovala se až na můstek k samotnému Temnému Pánovi. V okamžiku kdy na můstku zbyl jen Darth Revan a Jediové se chystali k útoku, Darth Malak zbaběle svého mistra zradil a jeho loď vystřelila na Revanovu. Revan sice přežil ale byl v bezvědomí a Jediové ho z lodi zachránili a odvezli do enklávy na Dantooine. Malak tak získal Plášť Temného Pána a z učedníka se stal mistr.

Temný Pán a konec války
Temný Pán Darth Malak téměř okamžitě ovládl celé Revanovo impérium a začal ještě větší výrobu. Malak totiž objevil jak Star Forge plně aktivovat. Jako vlajkovou loď si zvolil Leviathan. Loď třídy Sith Interdictor Cruiser pod velením Soula Karatha. Malakův prvořadý cíl, byl zajmout rytířku Bastilu a tak když se dozvěděl, že je na palubě lodi Endar Spire, vyslal své útočné jednotky, aby loď napadli a infiltrovali, Byla to také první mise jeho nového učedníka Darth Bandona. Loď byla v té době na orbitě planety Taris a než vybuchla Bastila a několik dalšícj z lodi uprchli. Když Malak ve své lodi Leviathan přiletěl k Tarisu, rozhodl se že je nebezpečné nechat Bastilu uprchnout a raději ji zabije. Do několika hodin zformoval flotilu nad celým Tarisem a z oběžné dráhy ho vybombardoval. Planeta byla celá zničena ale Bastila společně s Carthem Onasim a jedním neznámým mladým mužem. Malak nařídil všem svým temným Jediům, aby našli a zabili Bastilu. Za pomocí nájemného lovce Cala Norda se Malak dozvěděl, že onon mladý muž doprovázející Bastilu se náramně podobá jeho bývalému mistru. Malakovi se tomu ale nechtělo věřit a tak poslal Cala ba je zabil. Calo Nord však neuspěl a tak Malak poslal svého společníka Darth Bandona. Ten rovněž neuspěl ale s jistotou už Malak věděl, že onen muž je opravdu Revan. Když zjístil,že Revan hledá Star Forge, nařídil Admirálu Karathovi, aby na ně počkali na Hyperprostorové cestě. Sám se akce zúčastnit nemohl, protože se svou flotilou právě útočil na Dantooine. Povraždil mnoho Jediu a mnoho jich zajmul, zničil, celou Enklávu a slavil vítěztví. Admirál Karath zatím zajal Revanovu loď a i když on spolu s Bastilou a Carthem uprchli a Karatha zabili, Malak se na Palubu dostal včas aby mohl svého mistra konfrontovat. Prozradil mu strašnou pravdu o jeho minulosti, protože Jediové Revanovi vymazali paměť. Revan byl ale pevně svázán se světlem a Bastile proto odpustil.

Malak proti jedium


Malak ho ihned jako "slabého" napadl ale v okamžiku, kdy to pro Revana vypadalo nejhůř, zasáhla Bastila a umožnila Revanovi a Carthovi uniknout. Sama za to draze zaplatila, protože Malak ji porazil a zajmul, Vzal ji na do svého sídla, kde ji mučil a dával ji tak ochutnat temné strany. Bastila se statečně držela ale časem podlehla vábení temné strany a stale se Malakovou učednicí. Malak ji vyslal do chrámu prastarych na Lehonu, kde měla čekat na Revana a jeho společníky. Ti skutečně přišli a Bastila je napadla. Celou dobu se snažila Revana zlákat zpět na temnou stranu ale ten odolal a Bastile nezbylo nic, než uprchnout na Star Forge. Netrvalo dlouho a u Star Forge se objevila Republiková flotila a Jediové vedeni Admirálem Dodonou a mistrem Vandarem Tokarem. Několik Jediu včetně Revana proniklo na palubu Star Forge a snažili se zastavit temné Jedie na palubě. Revan pronikal stále dál skrz stanici a nic ho nemo´hlo zastavit. I když na něj malak poslal speciální droidy a veškeré své síly zkládající se z Temných Jediů, těžkých Sith Trooperů a Sith Lordů, Revana to jen zpomalilo a ten se nakonec dostal až k místnosti, kde Bastila používala svou Bitevní meditaci. S Revanem se utkala ale díky jejich lásce se vrátila ke světlu a pomocí bitevní meditace pomáhala Republikové flotile. Malak rychle uprchl na můstek Star Forge, kde měl zásobu Jedijských těl z Dantooine. Díky vysávání jejich energie si mohl stále doplňovat své síly a tak když ho Revan dostihl, Malak se mu vysmál a řekl, že tady na Star Forge nemůže být poražen. Revan však viděl co Malak udělal s Jedii z Dantooine a tak během boje všechny navrátil síle a Malak tak z nich nemohl čerpat sílu. Nakonec ve velkém sopuboji byl Malak poražen a Star Forge zničena.

Odkaz
Tak zkončila Jedijská Občanská válka a protože v Sithské říši nebyl nikdo, kdo by nahradil Malaka, strhl se boj o moc. První Sithská Občanská válka, během které se téměř celé Revanovo Sithské Impérium zničilo samo.

 

 

Darth Revan

Darth Revan

Revan byl velký Jedi, během Mandalorianských válek generál a poté Temný Pán, který založil Revanovo Sithské impérium, je první známý Sith, který před své jméno přidal titul Darth. Později se díky Jediům vrátil ke světlu, porazil Sithy a zničil ohromnou Star Forge. Po válce odletěl do Neznámých oblastí a dál o sobě nedal vědět. Jaký je jeho další osud je neznámé.

Jedi
Revan byl Jedi původem někde z Vnějšího pásu. Už jako malý je nalezen Jedii a zahajuje výcvik. Nejdříve studoval v akademii na Coruscantu pod vedením mistrině Kreiy. Jeho touha po vědění byla bezmezná a brzy svou Mistrini opustil a učil se od mnoha dalších Mistrů. Učil se společně se svým velmi dobrým přítelem Malakem. Jejich mistři byli Zhar Lestin, Dorak a Kae. I když Revanova touha po vědomostech starší Jedie znepokojovala, všichni v něm viděli budoucího šampióna řádu Jedi. Revan se hlavně zaměřil na studium tzv. Force Bond, což byl spojení mistra s učedníkem.


Mandalorianské války
Během Mandalorianských válek Revan proti vůli rady odešel vést republiková vojska. Společně s ním šel i jeho přítel Malak a několik Jediských následovníků včetně Vypovězené a Attona Randa. Revan se stal Generálem a díky své geniální strategii netrvalo dlouho a Mandaloriané začali ustupovat až do Vnějšího pásu a Neznámých oblastí. Během kampaně v Neznámých oblastech Revan nachází Malachor V, a i když je silně otřesen tamější temnou stranou, nezasažen prozkoumává povrch. Nalezl zde Trayuskou Akademii kde se dozvěděl o "Pravých Sithech" a začal studovat sithská učení. Propadl temné straně a stal se z něj Temný pán a Malaka přijal jako svého učedníka. Každý Jedi, který je následoval byl taky zasažen temnou stranou. Po krátké době studia v akademii nalézají Darth Revan a Darth Malak zmíňky o Star Forge a rozhodnou se, že ji musí nalézt. Než se vydali na cestu, k Malachoru přilétají poslední síly Mandalorianů a rozpoutají velkou bitvu. Jsou ale poraženi a Mandalore je zavražděn samotným Revanem. Zbylí Mandaloriané mohli buď zemřít, nebo se přidat k Revanovi. Společně s flotilou Republiky a zbytků Mandalorianů odléta Darth Revan hledat poslední zbytky Mandalorianské flotily na samém okraji Galaxie.

Cesta Sitha a objev Star Forge
Zatímco Revanova flotila byla před zbytkem Galaxie skryta a Revanovo Sithské impérium založeno, se Revan a Malak vydali hledat Star Forge. Nalezli všechny Hvězdné mapy a dostali se na planetu Lehon u jejiž hvězdy byla Star forge. Za pomoci Starších - jednoho kmene Rakatu - získali přístup do Chrámu Prastarých, kde získali přístup ke Star Forge.Tu Revan ovládl a začal budovat Sithskou flotilu.

Jedijská Občanská válka
S mocí Star Forge Revanova flotila rychle rostla a Revan téměř okamžitě zahájil útok proti Republice. Od skončení Mandalorianských válek uběhlo jen pár let a hned tu byla další válka. Republika byla naprosto nepřipravena a brzy začala prohrávat. Jediové věděli, že Sithy vede Revan a protože Revan byl geniální stratég, musel být zneškodněn. Skupina Jediů pod velením Padawana Bastily Shann infiltorvala Revanovu loď a porazila všechny jeho stoupence dokud nezůstal sám Temný Pán. Než mohli zaútočit, Darth Malak zradil svého pána a jeho loď vystřelila na Revanovu. Revan sice přežil, ale byl v bezvědomí. Jediové ho zachránili a odvezli do enklávy na Dantooinu, kde mu Mistři Jedi pomocí síly vymazali paměť, protože potřebovali někoho tak mocného, jako byl Revan, aby Malaka porazili.

Revan proti jedium


Rytíř Staré Republiky a konec války
Jediové vytvořili Revanovi novou identitu včetně slabých vzpomínek z dětství. Nový Revan byl člen posádky na lodi Hammerhead jménem Endar Spire. Tam celou cestu strávil stále ještě v bezvědomí. V okamžiku kdy se probral do nového života, se Endar Spire ocitá na orbitě planety Taris pod útokem Sithských Interceptorů. Revan společně s Kapitánem Carthem Onasim unikli v posledním záchraném modulu právě v okamžiku, kdy loď vybuchla. Oba se dohodli, že musejí nalést Bastilu, která byla na palubě také, a tak začína jejich pouť po Tarisu, kde potkají další společníky. Revan zjístí, že Bastila je hlavní cena v závodu kluzáků, a tak Revan zvítězí, aby ji zachránil. Společně se domluví, co dál, a Bastila Revanovi prozradí, že z něj cítí velkou Sílu a že by se mohl stát Jediem. Díky Mandalorianovi jménem Canderous Ordo získali přístup k Lodi jménem Ebon Hawk a opustili planetu v okamžiku, kdy Darth Malak planetu bombarduje a systematicky ničí povrch. Revan a jeho společníci odletí na Dantooine, do tamější Enklávy Jedi. Tam bylo Revanovi dovoleno začít studium Jedi. Stal se učedníkem pod vedením Bastily. Bylo mezi nimi pouto, jako je mezi téměř každým mezi mistrem a učedníkem. Revan udělal všechny zkoušky v rekordně krátkém čase a bez nejmenších problému si sestrojil Světelný meč. Jeho závěrečný úkol bylo vypudit zlo z tamějšího hájku. Tím zlem byla padlá Jedi Juhani. Ta revana napadla, ale nebyla pro něj soupeřem a brzy prohrála. Revan jí ale jako správný Jedi přesvěčil, že se může přidat ke světlu a ona se vrátila do Enklávy. Tímto perfektně splněným úkolem získává Revan hodnost Padawana a jako první misi musel prozkoumat staré dantooinské ruiny. Tam našel Revan pradávné zařízení chráněné droidy a po splnění úkolů se dostal k informacím o Star Forge. Co přesně to je a kde se nachází ale neveděl, protože polohu Star Forge ukazovala Hvězdná mapa. Hvězdné mapy byly v té době poničené a aby získal polohu musel najít souřadnice nejméně z pěti map. Tam také zístil, že Temný pán Revan s jeho učedníkem ruiny navštívili při hledání Star Forge. Začíná tak pouť, během které Revan a jeho skupina složená z Cartha Onasiho, Bastily Shan, Juhani, Canderouse Orda, Mission Vao, Zaalbara, Joleeho Binda a droidů T3-M4 a HK-47 navštíví Tatooine, Kashyyyk, Mannan, Stanici u Yavinu IV a Korriban. Než ale Korriban navštíví, unese je Leviathan, Sith Interdictor cruiser pod velenim Admirála Saula Karatha, muže odpovědného za útok na Telos, domovskou planetu Cartha, při kterém zemřela jaho žena a Carth se domníval, že i syn. Revan, Bastila i Carth byli zatčeni a krutě vyslícháni Sauem, jenž jim řekl, že Malak vybombardoval Enklávu na Dantooine a všechny Jedie pozabíjel. Díky zbytku posádky, trojice uteče, ale k tomu, aby mohli odletět z lodi, se musí dostat na můstek pro kódy. Tam porazí Saula, jenže ten ještě před smrtí něco závažného prozradí Carthovi, který je očividně velice znepokojen. Při návratu na Ebon Hawk dojde k nejhoršímu a nynější Temný pán Darth Malak jim skříží cestu a prozradí Revanovi, že on je veskutečnosti Darth Revan, kterému Jediové vymazali paměť. I Když je Revan zaskočen, na Bastilu se nezlobí, protože ví, že udělala co musela, následně se s Malakem utká. V okamžiku, kdy jej Temný pán srazí na kolena, Revanovi příjde na pomoc Basthila a umožní Carthovi a Revanovi uprchnout z lodi. Potom, co se Revanova skupina vyrovná s touto zprávou, letí na poslední planetu a to Korriban. Tam se Revan dostane do vědomí tamějšího mistra jménem Uthara Wynn. Revan měl získat prestiž a to plněním různých úkolu, Ty splnil všechny na výbornou a dokonce při jednom z nich ho navštívil duch Ajunty Palla a Revan ho přesvědčil k návratu k Světlu. Pall Revanovi poděkoval a nechal mu jeho meč, který Pallovi přinesl zkázu. Po získání dostatečné prestiže, Revan s Utharem a Yuturou Bann vstoupili do hrobky Nagy Sadowa, kde Revan vše splnil a nalezl poslední mapu. Po splnění všech zkoušek bojoval s oběma Sithy, ale zabil pouze Uthara, Yuthuru ušetřil a dovolil jí vrátit se ke Světlu. Mezitím si Malak z Bastily vychoval svého temného učedníka a vyslal ji na Lehon do Chrámu prastarých. Na Lehon havaroval Ebon Hawk, díky rušícímu poli planety a za pomoci Prastarých se i on do chrámu dostal. Tam je konfrontovala Bastila a snažila se Revana přetáhnout opět na temnou stranu, ten ale odmítl a Bastile nezbylo než utéct. Po vypnutí pole se Revan společně s Republikovou flotilou a Jedii vrhl na Star Forge, on a několik Jediu se dostal přímo na palubu. Tam se Revan probojoval až k Bastile, která proti Republice používala svou meditaci. I když Revan nechtěl, neměl na vybranou a musel se s ní utkat. Díky Temné straně Star Forge měla Bastila výhodu, ale i tak ji Revan porazil avšak nezabil, řekl jí že jí miluje a dozvěděl se, že ona jeho city opětuje, a tak jí navrhl, že se můžou spolu vrátit ke světlu a žít šťastně. Bastila souhlasila, ale řekla mu, že dál musí sám, že dál ho čeká už jen jeho bývalý učedník. Rozloučila se s ním a pokračovala v bitevní meditaci, tentokrát ve prospěch Republiky. Revan nakonec Malaka konfrontoval, ale ani veškerá Temná síla vycházející ze stanice nepomohla být Malakovi silnější a Revan ho porazil. Ani do poslední chvíle Revan nepřestal být Jediem a stále se snažil Malaka převést zpět ke Světlu, marně. Všichní Jediové Star Forge opustili a Republikové loďstvo ji zničilo. Revan se tak stal hrdinou a zachráncem Republiky a příkladem pro všechny.

Porážka Malaka

První Sithská občanská válka a odchod do neznáma
Po zabití Malaka a Uthara, nemělo původní Revanovo Sithské impérium vůdce, a tak se strhl boj o moc. Během tohoto boje se téměř celý řád zničil a přežil jen částečně. Revan ale nikdy neměl klid. Věděl o "Pravých Sithech", a proto se rozhodl zanechat všeho a vydal se je hledat do Neznámých oblastí. Do známého vesmíru se vrátili poze droid T3-M4 a HK-47 v lodi Ebon Hawk.

Odkaz Temného Pána
I když Revan Temnou stranu odmítl, jeho vláda jako Temného pána byla proslulá. Dokonce vytvořil Holokron a do něj předal své znalosti. Ten ukryl v chrámu prastarých, a tak tam přežil 3000 let do doby, kdy ho nalezl jiný Sith Darth Bane. Ten z holokronu získal velké znalosti a použil ho jako základ pro jeho Pravidlo dvou.

Mistři
(Mistrové: Kreia, Zhar Lestin, několik dalších. Učedník: Darth Malak)

 

 

Darth Sion

Darth Sion

Darth Sion, neboli pán bolesti a jeden z Sithského Triumvirátu, by měl být mrtvý, ovšem díky svým schopnostem a nenávisti, posilované temnou stranou, dokázal silou vůle uzdravovat svoje tělo, které bylo prakticky rozlámané a kůže ohořelá. Neustále cítil bolest a jeho chraplavý hluboký hlas , k jeho tělu neodmyslitelně patřil.

Vzestup Temného Lorda
Člověk, který se později stal Darthem Sionem, žil v době okolo roku 4000 BBY. Sion nenáviděl od ranného dětsví bolest stejně tak jako jiné bytosti. Žil život v nenávisti, kdykoli se mu stalo seebemenší zranění. Sion využil své největší slabosti a stal se Darthem Sionem, pánen bolesti.V Sithských válkách sloužil v Sithém Impériu Exara Kuna. Mnohokrát se utkal s jedii, když pak z každého souboje vyšel vítězně, získal přesvědčení, že je nesmrtelný a stále více začal tolerovat bolest. Sion byl nakonec poražen v bitvě, ale nezemřel – díky tajemnému rituálu, ve kterém musel dlouhé hodiny strávit v procesu, při němž byl spojen s temnou stranou. Musel podstoupit bolestivý rituál, který ho opět utvrdil, že žádné zranění pro něj není smrtelné. Když Kun prohrál válku, Sion se vrhl do ústraní a vyčkával na svůj okamžik. V mandaloriánských válkách napadal Republiku, stejně jako Mandaloriány, kteří mu skřížili cestu. Později se přidal k Revanovu řádu a bojoval jako Sion, Lord ze Sithu. Když Malak zradil svého starého mistra, Sion zůstával na akademii na Korribanu a vyčkával zde až do konce jejích dnů. Poté uprchl do neznámých regionů.

Sithský Triumvirát
Na svých cestách v neznámých oblastech narazil na starou Revanovu učitelku Kreiu, která byla známa jako Darth Traya, paní klamu. Společně s Darthem Nihilusem, pánem hladu, se uvolili stát se jejími učedníky. Sion pronikal do tajů bolesti a společně vytvořili Tajný Sithský Triumvirát, jehož cílem bylo zničení jediů a obnova zašlé slávy sithů. Siona a Nihiluse ovšem unavovalo křehké spojenectví s Kreiou, a tak se spolčili a vyhnali Kreiu z Malachoru. Sion a Nihilus pokračovali ve vyvraždování jediů. Sion byl jedii několikrát napaden, ale přestože byl mnohkrát poražen, díky ovládnutí bolesti přežil a byl znovu připraven.V roce 3952 BBY napadl Nihilus enklávu na Katarru a zabil zdejší jedie. Ty, jež uprchli, zabil Sion. Sion za sebou zanechal ještě mnoho stop a odletěl na Korriban, na starou sithskou akademii. Na jeho past zde skočila mistryně Vash a kvůli tomu zůstala v akademii nadobro uvězněna.

Poslední Jedi
Když vyšla na povrch informace, že poslední žijící jedijkou je Vypovězená, Sion vynaložil veškeré úsilí, aby ji zabil. Byl nepříjemně překvapen, že Vypovězenou doprovází Darth Traya. Sion se při pronásledování dostal na republikovou loď, kde spolu se svými sithskými pomocníky povraždil většinu posádky. Byl ovšem tak zraněn, že byl převezen na ošetřovnu. Kvůli mnoha zlomeninám nedokázal nikdo přesně určit, jestli žije nebo je mrtev. Poté, co získal kontrolu nad lodí a vyléčil se z téměř jisté smrti, začal pálit po Ebon Hawku, lodi Vypovězené. Ta ovšem odletěla do Hyperprostoru. Sion sledoval Ebon Hawk na Peragus II, kde se později utkal s Kreiou a připravil ji o její ruku. Bohužel mu posádka Ebon Hawku opět unikla a jeho loď, Harbinger, byla zničena v explozi... Sion přežil.

Návrat na Korriban
Sion se odebral na Korriban a zabil zde uvězněnou mistryni Vash, asi hodinu před příletem Vypovězené. Poté, co ta našla mrtvou mistryně, dala se na útěk, ale potkala Siona. Sion chtěl ovšem Vypovězenou porazit, aby zlomil svou bývalou učitelku.Vypovězená pochopila, že Pán Bolesti nemůže být zabit v souboji na světelné meče. Poté jí Kreia poradila ustoupit a Sion jí nechal... Neboť věděl, že nepřišel její čas.

Smrt
Sion se vrátil na Korriban, kde na něj již čekala Kreia. S nevolí přijal opět titul jejího učedníka a společně vyčkávali na příjezd Vypovězené. Sion se Vypovězené postavil, ale tentokrát již v souboji na světelné meče prohrál a to hned několikrát. Přesto své tělo regeneroval a stále znovu se pouštěl do boje s rytířkou. Ta ho donutila, aby se podíval na svou víru... A na Trayu. Dala mu nabídku, že se může osvobodit od bolesti a nenávisti, která mu vládla. Pán Bolesti nakonec zemřel. Celý svůj život neznajíc nic jiného než nenávist, byl poté sám rád, že mohl opustit svět navždy.

 

 

Exar Kun

Exar Kun

Byl to padlý Jedi a později jeden z největších Temných Pánů a hlavní představitel Sithů během Velké Sithské války

Mocný Jedi
Jeden z nejlepších učedniku Jediskeho mistra Vodo-Siosk Basse. Exar byl vynikající bojovník se světelnym mečem a velmi výborný student ale velice toužil po dalších znalostech a tempo jeho mistra mu nestačilo a tak tajně studoval mistrovi holokrony a snažil se najít vše o sithskem učení. Opustil svého mistra a odletěl na Onderon, kde se nalezli nejaké sithské artefakty. Tam nebyl připuštěn a tak letěl na Dxun do hrobky Freedona Nadda a probudil Ducha stareho Sitha. Ten Exara vzal na Korriban kde ho přinutil podlehnout temné straně a už jako sitha mu nařídil, aby letěl na Yavin 4, kde najde sithské chrámy po jeho mistru Nagovi Sadowovi, podmanil si tamnější Massassie a začal se studiem. Tam Kun našel znalosti které vždy hledal. Díky nim byl schopen modifikovat svuj meč a vytvořil první Světelnou tyč. Později jako správný Sith, zničil Freedona Naada. Po té chtěl zavraždit jineho padlého Jedie- Ulica Quel Dromu ale zasáhl duch Marky Ragnose a přikázal jim obnovit Zlatý věk sithu a Exara jmenoval Temným Pánem a Ulica jeho učednikem.


Temný Pán
Tak začala Velká Sithská válka, kdy Exar zavraždil na Coruscantu svého bývalého mistra a mnoho jiných Jediu. Založil Bratrsvo Sithu do kterého naverboval velké množství Jediu a téměř republiku porazil. Jeho Massassiové stavěli mnoho chrámu včetně hlavního, který později sloužil jako základna rebelů. Ulicovi se diky zavraždeni vlastního bratra podařilo vrátit ke světlu a prozradil Jedium, kde se Exar skrývá. Kun, jehož Sithové byli poraženi a armády zničeny, se uchýlil do velkého chrámu a svolal všechny Massassie. Vysál z nich život a sám se stal něčím mezi duchem a živou bytostí. Jediové a republikové loďstvo zatím zaútočilo na Yavin a téměř všechny chrámy srovnali se zemí a tak skončila Velká Sithská válka.

Návrat z Propasti a Konec Exara Kuna

Exar Kun

Po čtyřech tisících letech jako duch, Luke Skywalker zakládá Jedi Praxeum ve starém Exarově Chrámu. Exarův duch začína korumpovat Lukovi studenty a prvním z nich je Gantoris. Ten díky znalostem Exara postaví světelný meč a pohybuje se nebezpečně blízko Temné strany. Když ale Exar ukáže pravou tvář, Gantoris ho odmítne a tak je Exarem spálen na uhel. Když do Akademie přiletí nový a velmi slibný učeň Kyp Durron Luke má velkou radost, že má tak slibného studenta. Exar vidí jeho potenciál také a tak začne Kypa nahlodávat, až ho zcela svede na temnou stranu. Kyp opustí akademii a chce vést svou válku proti Impériu. Prohlásí se za nového Temného Pána a vydá se zpět na Yavin pro Drtič sluncí. Na Yavinu se mu postaví Luke ale Exar se o svého učedníka stará a "vezme" Lukovy jeho Ducha takže Luke je ve stejne sféře jako Exar. Kyp se vidá v Drtiči Sluncí bojovat s nenáviděným Impériem. Podaří se mu nechtěně zabít svého bratra ale ani to ho od temné strany nenavrátí, protože je pod silným vlivem Exara. I když se Exar snaží a posíla vše možné na Lukovo tělo, nepodaří se mu ho zabít a nakonec všichni Lukovy Jediové spojí své síly a mocného Sitha jednou provždy zničí a s tím i vliv, který měl na Kypa a ten se okamžitě zříká temné strany a odevzdává Drtič sluncí Nové Republice

Mistři
(Mistrové: Vodo-siosk Bass, Freedon Nadd. Učedníci: Ulic Quel-Droma, Kyp Durron)

 

 

Ludo Kressh

   Ludo Kressh

Byl to velký rival Nagy Sadowa a mocný Sith. Po smrti Marky Ragnose se o plášť Temného Pána utkal se Sadowem ale Temným Pánem se stal nakonec Sadow. Ten pak rozpoutal jednu z největších válek v historii, Velkou Hyperprostorovou Válku. Když ale Naga Sadow válku prohrál , Kressh a ostatní ho zbavili tytulu Temného Pána a Kressh si ho přivlastnil sám. Byla to vůbec nejkratší vláda Temného Pána, protože Sadow přikázal jedné ze svých lodí, aby do Kresshovy lodě narazila a tak byl Sithsky pán zabit. I když Kressh zemřel ve vesmíru při výbuchu své lodi, v jeho hrobce na Korribanu jsou jeho ostatky a jeho oboustraný vybromeč. Kdo a jak je tam uložil není známo.

 

 

Naga Sadow

Naga Sadow

Naga Shadow byl Sithský pán žijící 5000 let před bitvou o Yavin. Ještě než se stal Sithským pánem, musel bojovat o své budoucí impérium s Ludo Kresshem,kterého se mu nakonec povedlo pomluvami odstranit z cesty. Naga byl Nástupcem Marky Ragnose. Zabil svého mistra Simuse a navíc udělal to tak, že za útok mohla Republika, a tak Sithové to nesměli nechat líbit. Když mu byl udělen titul Sithský Pán, začal vést Sithské Impérium. Následný konflikt mezi Republikou a Sithy se nazýval Velká Hyperprostorová Válka. Po jeho vítězství začal shromažďovat velkou armádu, se kterou se mohl vydat proti republice. Když byla dostatečně velká, zaútočil na Coruscant. Při útoku používal speciální iluze, díky kterým vypadala jeho armáda mnohem větší, než ve skutečnosti byla. právě když bylo vítězství na dosah, zradil Sithy Nagův učedník Gan Daragon, jenž vyzradil Republice, kde se jeho pán a mistr skrývá. Naga tedy donucen utéct. Chystal se odletět zpět na Korriban, ale tam čekal Ludo Kress, aby se pomstil Nagovi za jeho činy. Spolu s ostatními Sithy vyloučili Nagu ze Sithského impéria a Kressovi tak připadl titul Sithského pána. Naga, který se cítil dotčený, zaútočil na Kressovu loď, kterou zničil i s celou posádkou, ale Sithů bylo stále ještě moc. Odletěl tedy na planetu Yavin IV kde upadl do hybernace. Z dlouhého spánku ho probudil Freedon Nadd, mladičký jedi, který byl oslněn silou temné strany, a tak přijmul Nagu za svého mistra. Tento učedník temné strany si vzal od Nagy všechno učení a pak Nagu zabil.
Naga Sadow je také zjevně poslední Sithský lord, který používal sithský meč. Jeho následovníci již používali světelné meče.

Nagův meč

 

 

 

Důležité postavy Galaktické republiky

 

Alpha- 17

alpha17
"Příště jako předlohu pro klony najdeme někoho z menšým smyslem pro humor."
Obi-Wan kenobi


Alpha17 nebo také jen A17, byl ARC voják ve velké Armádě Republiky. A-17, viděl první opravdovou bitvu na Kaminu, jak tomu bylo u většiny ARC-vojáků. Byl aktivován Lamou Su, která tím učinila poslední pokus o ochranu Tipoca City a klonovacího zařízení. A-17 se zúčastnil boje velmi aktivně , a pomáhal dokonce Shaak Ti a Kenobimu s mladým Skywalkerem v horních patrech. Jediové zjistili, že A-17 není normální voják, když prohlásil. „Mají vyrůstat loajální Republice nebo každému?“ Tuto větu prohlásil , když odpojoval zařízení s klony, jejichž sektor už byl zabrán separatisty. A-17 tedy nařídil detonaci s jeho vyrůstajícími bratry ale ne kvůli nim samotným ale kvůli pomátce Janga. Naštěstí byl útok včas odražen a Alpha stihl detonaci zrušit.
Alpha se zúčastnil mise na Naboo, spolu s Kenobim, který si žádal výhradně jeho. Když dorazili na cíl jejich mise a sice do města gunganů, našli celé město v troskách. Než ale mohli vyšetřit co se stalo, zaútočilo na ně duo Assaj a Durge. Alpha v bitvě prchl s Anakinem a pomohl mu zničit biologické zbraně. Alphu zasáhlo, že mu Anakin říká Klone a ne Alpho!Ovšem Anakinovi bylo jedno, že někdo je ARC a někdo je normální klon. Obi-Wan byl s Alphou nadmíru spokojen a tak si jej vybral aby mu pomohl v dobití planety Jabiim, která přísahala věrnost Dookuovi a Konfederaci.

alpha na jabiimu

Po mnohých vítězstvích se ovšem spustil déšť a Republiková vozidla se zasekla v bahně a tím se stali snadným cílem pro Jabiimské partyzány. Tito partyzáni byli ze začátku odráženi, ovšem s pomocí Droidů Konfederace, se vyskytl problém a začalo umírat množství vojáků. Tuto hrůzu sledoval Alpha se zaslzenýma očima. Ovšem Republiková největší ztráta byla když zemřel Kenobi a jeho poručík Alpha-17.
Ovšem ani jeden z nich nezemřel, nýbrž byl převezen do zámku Assaj Ventress na planetě Rattatak. Zajala ale velké množství mužů a tak je začala vyslýchat ohledně vojenských akcí republiky. Assaj ovšem dostala zprávu že dva unikli. Alphovi se podařilo získat zbraň a podařilo se jim utéct do divočiny. Alpha zjistil že se na obloze něco hýbe. Byl to transport s Mundim a Skywalkerem, který odvezl Alphu zpět do Republiky. Kvůli jeho zraněním a pobytu v Bactové nádrži, byl poslán zpět na Kamino, kde trénoval budoucí generace ARC, kvůli Anakinově hrubé chybě, začal dávat ARC vojákům jména. Mezi jeho žáky byl i Velitel Cody, či Bacara. Alpha ovšem na Kaminu nezůstal a tak se zúčastnil takových misí jako ochránce Baila Organy a později se zúčastnil útoku na Boz Pity a sám se pak nabízel na další úkoly. Na Boz Pity se utkal i s Generálem Grievousem a byl zraněn natolik, že si myslel že už nebude nikdy chodit.

alpha x GG


Byl na nosítkách, s také doměle mrtvou Assaj a oba měli být převezeni do chrámu na vyléčení, ale Assaj ovládla loď a odletěla i s Alphou 17 do neznáma..

 

 

Alpha 66 Muzzle

Alpha 66 Muzzle

Alpha 66, přezdívaný Muzzle, byl ARC voják v armádě republiky a veterán Klonových válek. Po Klonových válkách se každý z přeživších ARC vojáků vydal svou cestou. Někteří se připojili k Imperiu, jiní k alianci, ale většina se po vzoru svého "Otce" stala nájemnými lovci. Muzzle si vybral poslední možnost a přidal se k žoldákům, kteří si říkali Aurodium Sword. Tam pracoval pro různé kriminálky či Impérium. Jeho bývalí Imperiální druhové ho podezřívali kvůli jeho přátelství s wookiijským lovcem odměn jménem Snoova. Od ostatních klonů a Janga se Muzzel lišil hlavně tím, že měl šedivé vlasy a velkou jizvu ve tvaru X na čele. Vrchní část jeho obleku bylo brnění ARC vojáků a kalhoty měl podle vzoru Nabooské palácové stráže.

Ze zákulisí
Nakonec zajímavost, nápad klona který se spřátelí s wookiem napadl Ryana Kaufmana když vyděl svého syna jak si hraje s figurkou Klonového Komandéra a Wookie.

 

 

Carth Onasi

Carth Onasi

"Já nejsem válečník ale voják. Mezi tím je rozdíl. Válečník útočí a dobývá. Voják brání a ochranuje slabé—obvykle proti válečníkům."
Carth

Rasa: člověk
Povolání: původně pilot nyní velitel flotily Republiky
Hodnost: Admirál
Příslušnost: Republika
Poslední známé umístění: R.S.S Sojurn
Planeta původu: Telos
Rodina: syn Dustil; manželka Morgana, zemřela při bombardování Tarisu admirálem Karathem

Carth byl loální voják a nepřekonatelný pilot. Jako člen stíhacích jednotek republikové flotily bojoval v Mandaloriánských válkách. Po nich se chtěl vrátit domů, ke své ženě a synovi, jenže se hrdinové MW, Revanchist a Alek, staly sithskými lordy Revan a Malakem a zahájili svoji kampaň proti Staré republice. Během války se Sithy se Carth setkal s divným vojákem, jako jediní dva přežili zničení lodi Endar Spire. Poté, co zachránili Bastilu se společně s nimi a dalšími přáteli Republiky vydal na misi za účelem najít Star Forge. Během ní navštívili mnoho planet a na Korribanu našel svého ztraceného syna, který se přidal k Sithům, ale pomocí svého přítele ho přesvědčil, aby se vrátil k Republice. Poté byl zajat i se svými společníky svým bývalým mentorem, který také měl na svědomí jeho rodnou planetu a jeho ženu, admirálem Saulem Karathem. Při útěku pak pomstil svou ženu a přišlo pro něj překvapující odhalení. Jeho přítel byl ve skutečnosti Darth Revan. Nakonec se dostanou na Star Forge a Revan zabije svého bývalého učně Malaka a Carth se stává hrdinou Republiky. Pak ale Reven plánuje opustit Republiku a zastavit větší hrozbu než byl Malak, Pravé Sithy. Carth zůstává a na rozkaz Revan hlídá Republiku, stejně jako Canderouse Ordo a Bastila Shan. Carth se stává admirálem a velitelem republikové flotily. Během Jedijské Čistky (KOTOR II) se setkává s vypovězenou a vypráví mu jaký byl Revan během jejich putování a ptá se ho jestli Revana během svého vypovězení nepotkal. Další Carthův osud není znám

 

 

Komandér Bacara

Commandér Bacara
V klonových válkách dodávalo Kamino stále více a více klonů, ale přece jen nemohli pracovat tak rychle jako výrobci droidů. Později se zjistilo že Kamino dodalo také speciální klony ARC, kteří měli výcvik od své předlohy, Jango Fetta. Jedním z těchto vojáků byl Komandér Bacara. Tento velitel měl pod svým velením Galaktické mariňáky, kteří byli známí po celé Galaxii jako skupinka vojáků, jenž se zaměřuje zejména na nelítostné zabíjení. Jejich Generálem se stal Jedi Ki-Adi Mundi. Ten dal také veliteli 1138 jméno. Na těchto vojácích se také testovalo vybavení a nová technika, která se ještě v Galaxii neobjevila. Dále se tyto jednotky cvičily na boj ve stavu bez tíže. V bitvě o New Bornalex, kde jim vypověděli službu jejich bitevní obleky, se museli probojovat přes stovky bitevních droidů jen pomocí svých železných pěstí. Tato bitva se stala legendou a velitel Bacara měl radost že se jeho jednotce podařilo přežít jen s malými ztrátami. Bacara měl sklony k nenávisti a agresivitě, toho si všiml i Mistr Mundi. Bacara spolupracoval s Mundim na Mygeetu, planetě spadající pod obchodní federaci. Když dobývali předměstí této chladné planety, mistr Jedi byl něco jako jejich vzor. Jen však do zavolání Kancléře Palpatina který označil Mundiho za nepřítele Republiky a ten tak musel zemřít. Bacara, který Mundiho neměl příliš v lásce, splnil tento úkol bez námitek. On a jeho Galaktičtí mariňáci zvedli své laserové pušky a zasypali mistra Jedi palbou. Právě střela z Bacarova blasteru jako první trefila Mundiho, jiné jedi odrazil svým mečem. Bacara se vrátil k republice a byl převelen jako velitel jedné z imperiálních jednotek. Jeho další osud po Klonových válkách není znám.

Bacara při rozkazu 66

 

 

Commandér Bly

Commandér Bly
Tento klon byl znám pod číslem 5052. Byl jedním z prvních klonů, které vycvičil klonový ARC kapitán Alpha 17. Byl cvičen jako normální ARC voják pod velením Jango Fetta, ale později se učil od již zmiňovaného Alphy. Byl cvičen na nenávist k nepřátelům Republiky a na myšlení, které spoustě vojákům chybělo. Za zásluhy během bitev byl jmenován do hodnosti komandéra a bylo mu přiděleno jméno Bly. Poté byl vyslán na Honoghr spolu s jeho velitelkou přiřazenou k jeho pluku Aaylou Securou. Musel se spojit s Quinlanem Vossem, který byl v jeho paměti považován za nepřítele a zrádce republiky. Nechtělo se mu spojit se s ním, ale jeho velitelka nařídila opak. Poslouchal tedy rozkazy a zachránili planetu. Velitel Bly a jeho 327 hvězdný sbor byli přiřazováni na spoustu misí jako třeba na New Holstice, Honoghr, Anzat a Saleucami. Když se musel opět přesouvat, tentokráte na Fellucii, nechtělo se mu a byl rozmrzelý z tak pošetilých úvah vysokých generálů, navíc chtěl vždy dokončit misi, na které začal pracovat nebo kterou už měl skoro dokončenou. Tyto pocity mu pomáhala odhánět jeho velitelka, která je měla také. Když na Felucii prohledávali s generálkou Securou zdejší džungli, přišel Blymu rozkaz 66. I když měl s Aaylou vytvořené jakési pouto, jeho oddanost vůči Palpatinovi a Republice byla příliš silná. Dal rozkaz svým vojákům, kteří pozvedli pušky a Jedijku chladnokrevně zabili. Jeho osud v nové říši zakončil Temný Jedi Quinlan Voss, jenž mu neodpustil, že zabil jeho bývalou padawanku.

Komandér Bly během rozkazu 66

 

 

Kommandér Cody

Commandér Cody
Klonový komandér Cody, neboli voják číslo 2224, byl voják, který prošel prošel bojovým výcvikem Alphy-17 a byl přeřazen k ARC vojákům. Po nějakém čase byl převelen k velení 212. útočného batalionu. Narozdíl od ostatních klonů směli komandéři mít vlastní jména, číslo 2224 dostal jméno Cody. Během klonových válek sloužil pod generálem Kenobim, s kterým se velmi blízce spřátelil. Učastnil se s ním několika bitev a byl s ním i na jeho poslední bitvě na Utapau, kde jeho vojáci zautočili na základnu generála Grievouse a Cody v bitvě sám zničil několik droidů. Našel i Obi-Wanův světelný meč, který jedi ztratil během souboje s Grievousem. Chvíli poté co mu meč vrátil, obdržel Cody jako jeden s prvních Comandérů od Dart Sidiouse zprávu, že byl vydán rozkaz 66, kde byl Obi-Wan spolu s ostaními jedii označen za nepřítele republiky. Když si měl Cody vybrat mezi přátelstvím k Obi-Wanovy a loajalitou k republice, zvolil republiku. Sám řídil palbu na svého starého přítele Obi-Wana a jediné čeho litoval bylo to, že chvíli před tím mu vrátil jeho světelný meč, který z něj dělal obtížnějšího soupeře.

Commandér Cody během rozkazu 66

 

 

Komandér Dox

Commandér Dox

Komandér Dox byl klonový velitel v armádě republiky sloužící pod jedijským generálem Ronharem Kimem. S generálem se seznámil již na Coruscantu když spolu byli vysláni do bitvy o planetu Merson. Během bitvy byli Doxovi vojáci zaskočeni obrovskou přesilou droidů a sám Dox byl zasažen zbloudilou střelou do obličeje. Doxovi muži se snažili zoufale bránit, ale když je opustili i republikové křižníky vedené kapitánem Gilaedem Peleonem, které se sami chtěli vyhnout zničení, byli Doxovi muži odsouzeni na smrt. Když umřel Kimův padawan vydal Dox svým posledním 8 mužům poslední povel k útoku. Během několika sekund byli povražděni.

 

Komandér Gree

Komandér Gree
Tento velitel číslo 1004 byl znám pro svou iniciativu při plánování boje a touze pro dobývaní nových soustav. Tento klon měl informace s Kaminoanských archivů, ale potřeboval víc, víc informací o Republice a o všech druzích, kteří ji obývali. Vyhledával informace s takovým zaujetím, že tím na sebe upoutal pozornost klonovačů. Kdyby se to stalo v jiné době, klonovači by tuto chybu smazali, ale zrovna před nedávnem spustili program, kde cvičili nadějné klonové velitele. Tento výcvik absolvoval i 1004, který se učil jako spousta jiných od Alphy. Tento program se zaměřoval na informace a iniciativu, kterou donedávna nenáviděli samotní klonovači. 1004 zde přijal jméno Gree. Gree byla málo známá rasa která se snažila vše vylepšit. Kvůli znalostem, které měl, byl často posílán na planety, které obýval domorodný kmen. Přesně takováto mise se naskytla na konci klonových válek na Kashyyku, kde sloužil pod samotným generálem Yodou. Ještě před příletem musel ale svou 41. útočnou jednotku vybavit pro přežití a maskování v džungli.
Plánoval spolu s Yodou závěrečný odpor proti droidům. Yoda s jeho návrhem souhlasil. Poté Yoda sledoval, jak kloni porážejí droidy. Mezitím ale Greemu zavolal Císař Palpatine. Rozkaz 66. Gree si prvně ověřil, jestli to není chyba v systému, nechtělo se mu totiž věřit, že by Jediové zradily Republiku. Když bylo vše ověřené pokynul hlavou svému kolegovi a pokusili se zabít Yodu, dokud byl čas. Yoda ale ucítil, že se s tímto klonem něco stalo a také že v celé republice se něco děje. Otočil se a ukončil tak kdysi slibný život tohoto skvělého Velitele. Měl smůlu, že nestihl použít svůj jetpack, který si vyrobil sám na Kaminu.

Komandér Gree během rozkazu 66

 

 

Komandér Neyo

Komandér Neyo
Velitel Neyo byl z první stovky vojáků cvičené starým ostříleným válečníkem ARC Alphou-17. Jeho číslo jako vojáka bylo 8826. Během obléhání vnějšího okraje spolupracoval s mistrem Jedi Opo Rancisem. Neyo se vyznačoval svou chladností a nenávistí vůči vůdci obchodní federaci Nutovi Gunrayovi. Na planetě Saleucami bojoval statečně, ale byl nucen spolupracovat s velitelem Faiem a Blyem. Když Seleucami padlo, Neyo zůstal a stal se velitelem výzvědných vojáků pro Republiku. Jeho Generálkou se stala místo Rancise mistryně Jedi Stass Allie. Společně se pokusili vypátrat poslední zbytky Federálních vojáků a to se jim také podařilo. V této bitvě Neyo zachránil Allie život, ta byla nadšená z jeho skutku, a tak mu prokázala úctu, když při zpáteční cestě mohl letět před ní jako hlavní vůdce tažení. Když se společně vraceli do tábora na speederových motorkách cestou je zastihla zpráva od nejvyššího kancléře Palpatina. Kancléř vydal rokaz 66, který označoval Stass Allie za nepřítelku celé Galaktické Republiky. Ačkoli před necelou hodinou zachránil samotné jedijce život, teď šly závazky pryč. Přibrzdil a dostal se za mistryni. Ta si myslela že jí dává úctu a nechává jí jet první. Bohužel Neyo měl jiné úmysly spolu se svým druhým jezdcem spustili palbu na speeder před nimi. Jedijský speedr explodoval a jedijka samotná se rozletěla na několik kusů. Neyo sám přibrzdil a koukl se na zbytky, které zbyly z jedijčina těla. Potom nastartoval a odletěl zpět do tábora, kde se právě čistily poslední zbytky a zastánci Staré Republiky.

Komandér Neyo během rozkazu 66

 

 

Komandér Thire

Komandér Thire

Většina klonových vojáků byla cvičena Kaminu, kde byla sledována zdejšími klonovači, existovaly ještě jednotky označené červenou a modrou barvou. Červené byly úderné jednotky a modrá jednotka byla tak zvaná 501 legie. Tyto jednotky byly speciálně cvičené na ochranu Coruscantu, tedy byly cvičené na Kaminu, ale když začaly klonové války byly převelené na Coruscant. Cvičili se na velmi dobře střežených místech, které nikdo z běžných lidí nenašel. Galaktická republika vynaložila velké úsilí na to, aby Kamionany přivedla na Coruscant, kde začali cvičit nové jednotky. Jedním z těchto vojáků přesněji jeden z úderných vojsk byl klon číslo 4477. Když na Coruscant zaútočili separatisté, červené jednotky pod velením velitele jménem 4477 tvořili jednu z posledních obraných linií. Zabránili masám droidů dobít se až k senátu, ale nezabránili unesení kancléře Palpatina. Kancléře ale opět zachránili rytíři Jedi. Když ale Jediové podle Palpatinových slov zradili Republiku, Thire byl opět ve výcvikovém místě, kde se zdokonaloval. Když se později kancléř ozval že jediové zaútočili přímo na něj, byl Thire spolu se svým týmem poslán do senátu, kde měl najít mistra Yodu. Thire byl jako všichni kloni oddán republice, a tak se vydal jedie hledat. Když našli jen jeho plášť, byl Thire poslán aby pomohl 501. legii v dobytí chrámu Jediu.
Anakin Skywalker, který ho potkal už dříve, byl rád, že mu pomůže také někdo jiný než jen legie, která chtěla jen zabíjet. Thire ale přece jen do legií nezapadal, a tak šel na samotném konci. V chrámu už ale nechtěl čekat, a tak se vydal do ubikací, kde ve spánku zabil mnoho padawanů. Když byl chrám zničen, převzal nad ním Thire zodpovědnost. Červené a modré jednotky se později staly nedílnou součástí Galaktického impéria. Později se staly oddíly elitních stormtrooperů, pověřených bezpečností imperiální metropole. Thire se samozřejmě stal jejich velitelem a účastnil se ještě mnoha bitev. Za jeho dlouhý život může také fakt, že si ještě na Kaminu přestal brát látku podporující růst. Byl velitelem v bitvě o Hoth. Jeho konec není znám, ale pravděpodobně zahynul na 2. hvězdě smrti.

 

 

Kapitán Fordo

Kapitán Fordo

Alpha-77, neboli Fordo byl ARC voják a kapitán v armádě republiky. Poprvé se vyznamenal v bitvě o Muunilinst 10, kde byl s polu s jeho jednotkou sestřelen v týlu nepřítele. Spolu se zbytky své jednotky se dokázal probít do středu města, kde pod velením Generála Kenobiho vedl útok na Velitelství bankovního klanu a zajal tam jejich vůdce San Hilla, nechvíli poté pomáhal i při chycení námezního lovce Durga. Nedlouho po těchto událostech byla jeho jednotka vyslána na Hypori na záchranu jediů. Tam dokázal se svými vojáky zahnat i samotného Generála Grievouse. Za tyto úspěchy byl odměněn Kancléřskou medailí za služby, kterou dal CT-43/002 mrtvému vojáku z jeho jednotky, jenž padl na Muunilinst 10, a Jaig eyes za statečnost. Ke konci klonových válek pomáhal vést obranu Coruscantu. Na jeho sektor směřoval největší nátlak separatistů, ale i přesto se se svýmy muži držel do příchodu posil v podobě jediů Yody a Mace Windua. Jeho osud po klonových cálkách není znám.

 

 

Kapitán Typho

Kapitán Typho

Celé jméno tohoto válečníka je Gregar Typho. Tento muž byl synovcem kapitána Panaky. Sloužil jako vedoucí ochranky senátorky Amidaly, k čemuž využíval praktik svého strýce, mezi které patřilo i převlékání služebnic za královnu v důsledku ochrany své paní. Když byl mladý, potkal jednou svého strýce a ten ho dovedl na Naboo zrovna ve stejnou dobu, ve které se tam usídlila obchodní federace. Typho v bitvě prokázal i přes své mládí bojechtivost a nekonečnou statečnost, ale v bitvě v paláci přišel o oko. Za jeho činy mu udělili vyznamenání, a tak byl Panaka hrdý na to, že je právě on jeho strýcem. Byl skvělý pilot a díky tomu dokázal pilotovat i Nabooský křižník N1, který byl součástí doprovodu senátorčiných cest. Jako jeden z mála válečníků v galaxii se dokázal podřídit rozkazům rytířů Jedi. Typho chránil Amidalu, když přiletěla na Coruscant, a zde se mu také podařilo zachránit ji díky starému triku s převlečním. Senátorčina dvojnice Cordé zemřela, aby ochránila svou paní. Později se o útok pokusili znovu, ale tomuto atentátu zabránil mistr Jedi Obi-Wan Kenobi se svým padawanem Anakinem. Po dobrém odvrácení dalšího útoku se rozhodlo, že se Padmé musí dostat pryč z Coruscantu. Odletěla tedy potají na Naboo, zatímco Typho zůstal na Coruscantu, aby to nebylo příliš nápadné. V senátorčiných službách pokračoval i v klonových válkách, ale nechtěl jí nechat samotnou, pokaždé ji doprovázel a nechtěl ji pustit samotnou jen s jedii. Jako spousta služebnic věděl Typho o Padmé a Anakinovi, ale byl zavázán slibem mlčenlivosti, a tak mlčel. Zato jeho strýc Panaka neváhal a všechno řekl kancléři Palpatinovi. Když začala bitva na Coruscantu, odvedl Amidalu do úkrytu, kde jí hlídal po celou dobu útoku. Když se vše usadilo, nechal se přemluvit a nechal svou paní odletět na Mustafar. V tento moment jí viděl naposledy živou, opět ji uviděl až na Naboo, kde měla pohřeb. Po pohřbu opět vstoupil do služeb Nabooských sil a začal být novým hlavním ochráncem královny, kde zaujmul místo po svém strýci, který se stal jedním z nových imperiálních důstojníků. Typho nikdy nemiloval impérium a spolu s Obi-Wanem Kenobim, který přežil rozakz 66, se spikli a pomohli vyhnat impérium z Naboo. Typho zemřel když se Impérium opět vrátilo na Naboo a zaútočili s novou invazí jako tenkrát, kdy jeho cesta začala. Zemřel když se i přes rozkaz královny snažil ubránit město.

 

Separatisté
Vůdci separatistů neboli Konfederace nezávyslích systémů

 

 

Generál Grievous

 Generál  Grievous
Já...nejsem.. DROID!
Grievous

Generál Grievous byl pod svým pravým jménem Qymaen jai Sheelal znám jako jeden z nejlepších Kaleshských vojevůdců. Kaleshané byli krvelačný národ, který si z kostí zabitých nepřátel dělá masky a pomazává je nepřítelovou krví. Věhlas Grievousových schopností se dostal až k vůdcům nově se fomující skupiny separatistů. Ti na něj naplánovali "atentát" při němž nechali sestřelit Grievousův raketoplán. Pak polomrtvého Grievuse přestavěli na Kyborga, zachránili několik jeho orgánů které skryli do krytého hrudního koše, měl dvě ruce každou s šesti prsty, díky tomu se mohly ruce rozdvojit na další dvě, a tak měl v případě potřeby čtyři smrtící paže, což z něj dělalo ještě lepšího válečníka. Jeho obličej byl dělán ve stylu starých Kaleshských masek. Po jeho přestavění na Kyborga byl Grievous ve výcviku u Hraběte Dooku. Ten ho naučil boji až se čtyřmi světelnými meči naráz. Dooku ho naučil většině sithského umění, ale právoplatný Sith se z Grievouse nikdy nestal, protože nikdy nedokázal ovládnou sílu. Jako ochranku měl droidské MagnaGuardy vyzbrojené elektro-kopímy schopnými vydržet i ránu od světelného meče. MagnaGuardi byli oděni v pláštích z mumuuskými válečnickými vzory v duchu starých Kaleshských tradic. Generálem a velitelem separatických vojsk se stal až po Bitvě o Genosis. Zprvu velel armádám droidů s lodí nebo z bunkrů z dosahu boje, ale pak se začal bitev osobně účastnit. První bitva, které se osobně zúčastnil, bylo dobývání planety Hypori, kde drtivě porazil republikánskou armádu a osobně zabil několik Jediů. Přežili to jen jediové Ki-Adi-Mundi, Shaak Ti a Aayla Secura. (Bitvu a souboj jste mohli vidět v Clone Wars epizody 20-21.) Po tomto drtivém Grievousově výtěztví si teprve rada Jedi uvědomovala, proti jakému nepříteli stojí. Poté následovaly další Greivousovy vítězství a změna Separatistické válečné taktiky. Než dobývat okrajové planety, bude lepší dobývat vnitřní systémy galaxie a tím rozdělit republikovou armádu do všech koutů galaxie. Tím byla republiková armáda rozdělena a Grievous mohl podniknout ten nejméně pravděpodobný plán. Zaútočit na srdce republiky, Coruscant.

Grievous na Coruscantu


Vlastní útok byl jen zástěrka pro únos Kancléře Palpatina, kterého nakonec unesl a zabil všechnu jeho stráž (Clone Wars epizody 24-25, popravu velitelky stráže mistryni Jedi Shaak Ti můžete vidět v vystřižených scénách na DVD k epizodě III). Během nastupování na loď, se kterou chtěl odletět z Coruscantu, se ale utkal s příliš silným protivníkem, mistrem jedi Mace Windeum, který ho silou zmačkal a tím mu poškodil už již tak zdeformované orgány, od té doby Grievous kašlal. Po odletu z Coruscantu na svou vlajkovou loď Invisible Hand předal kancléře Hraběti Dooku a připravoval loď k odletu. Bohužel byla lod infiltrována jedii Obi-Wanem Kenobi a Anakinem Skywalkerem, kteří osvobodili Palpatina a zabili Hraběte Dooku. Greivous utekl a v únikovém modulu odletěl pryč na okrajovou planetu Utapau. Na Utapau byl však vystopován znovu Obi-Wanem, s nímž se nakonec utkal v souboji. Kenobi mu dokázal usekat dvě ruce, ale na planetu vtrhla Kenobiho klonová armáda a Grievous tohoto zmatku využil k úniku do nišších pater Utapau, kde měl schovaný osobní stíhač. Cestou byl však sledován Kenobim až na plošinu se stíhačkou, kde se odehrál jeho poslední souboj. Generál dokázal dohodit Kenobiho až k okraji plošiny, ale ten se zachytil a silou si přitáhl Grievousův blaster a trefil s ním Grievouse do hrudníku s orgány, které mu výstřelem zničil a tím ho zabil.

Mrtvý Grievous

 

 

Nute Gunray

 Nute Gunray
Nute Gunray byl první vůdce společnosti která se přidala k plánům temného Sithského Lorda Dartha Sidouse. Před Bitvou o Naboo vyhlásil blokádu vnějších soustav a všechno bohatství které se z nich vyváželo kradl spolu se svými hamižnými Nemoiidianskými společníky. Těchto činů si nemohl nevšimnout Galaktický Senát včela s Kancléřem Valorumem. Ten po dlouhých debatách navrhl aby se na planetě Eriad uskutečnil obchodní summit ve kterém se rozhodne zda byla blokáda oprávněná nebo ne. Gunray nevěděl zda má na toto shromáždění přijet a čekal.Jako zázrakem se mu temný pán ihned ozval a řek ať neváhá a ihned letí. Gunray uposlechl a odletěl na Eriad.Ještě před začátkem Summitu byl ale znovu svým pánem zavolán a promluvil si s ním o samotě. Ve stejné chvíli se jeden ze strážných droidů v Nemoidianské lóži vzbouřil a rozstřílel většinu zdejších významných zástupců Gunraye. To ho Nuta nakrklo natolik že odletěl ihned ze summitu. Spolu se svým pobočníkem vyhlásil blokádu nezávislé soustavy Naboo jejímž zástupcem v senátu byl Palatine. Tohle vše skvěle nahrávalo do karet Temnému Lordovi který přikázal ať vyčkávají. Mezitím kancléř Valérům vyslal dva rytíře Jedi jako velvyslance republiky aby vyjednávali. Gunry nechal velvyslance přistát ale jak zjistil že jsou jediové nechal je odstranit pomocí droidek. Kvůli tomuto útoku a také díky rozkazu Sidiouse zahájil invazi na Naboo.Jeho droidé dobyli město bez odporu a zajali královnu. Gunray dlouho nutil ať Amidala podepíše smlouvu která by legalizovala invazi a senát by neměl moc do toho všeho mluvit. Za tento čin byl odměněn mechno-křeslem které nechal na zakázku vyrobit Sidious. Královna sice unikla ale Gunray měl hřejivý pocit na menší dobu se stal něčím co by se dalo nazvat vládce planety. Chtěl se co nejrychleji odtrhnout od Temného pána ale to mu zkomplikoval fakt že jim Sidious poslal svého učedníka Dartha Maula. Po nějaké době vyslal jednotky aby našli zbývající domorodce GunGany. Ty se ale stihly schovat. Na Naboo se vrátila Královna a zaútočila na palác.Gunray se schoval v trůním sále spolu se svými hlavními jednotkami velících droidů. Dále vyslal veškeré jednotky proti armádě v bažinám. Po chvilce byli jeho jednotky poraženy malým chlapcem. Sám byl zajat královnou a předán Coruscantkému právu. Ti ho ale propustily na přímluvu novopečeného kancléře Palpatina. Gunray se tak dostal do společnosti druhého Sithského Lorda Dartha Tyranuse.Už v této době věděl že od Sithských pánů se už neodtrhne. Spolu s Tyranusem a několika zástupci dalších vývojářských firem se dohodli na vyhlášení válce proti Republice. Tato dohoda se uskutečnila na planetě Geonosis. Gunray zde také zajal mladou senátorku Amidalu a nechal jí poravit spolu s Jedim Anakinem Skywalkerem a mistrem Jedi Obi-Wan Kenobim. Na popravu dohlížel z lóže ale vše se vymklo z ruky když se dostavili rytíři Jedi. Gunray jako zbabělec uprchl na svou domovskou planetu Nemoiidii. Zde byl ale později vystopován klony a rytíři Jedi. Znovu uprchl ale udělal chybu.Ve svém paláci nechal Mechno-Křeslo které obsahovalo všechny rozhovory se Sidiousem,Grievousem a Dookuem. Odletěl na planetu Utapau kde spolu s dalšími vůdci poslouchal rozkazy generála Grievouse a odletěl na Mustafar. Tam byl nakonec poslán i Darth Vader a ukončil tak Gunrayův zlomyslný život. Jeho poslední slova byla.'' Válka skončila?Lord Sidious nám slíbil mír.!'' Pak byl zabit novým pánem ze Sithu. Těsně před smrtí si uvědomil že dohoda se Sithy nebyla nikdy tou pravou volbou..

Nute Gunray zabit Vaderem

 

Důležité postavy Galaktického Impéria
Důležité postavy v historii impéria

 

Firmus Piett

   Firmus Piett
Firmus Piet se narodil v posledních letech galaktické republiky na planetě Axxila ve vnějším pásu. Kvůli svému původů a žádným důležitým známostem, nebyly vyhlídky jeho kariéry nejrůžovější, když vstoupil do řad Axxilské protipirátské flotily. Přesto rychle stoupal v hodnostech, až se stal velitelem celé flotily, čímž dosáhl, že se Cuitrická hegemonie stala jednou z nejbezpečnějších oblastí v galaxii. Pietovy záznamy byly bezchybné, a dosáhl ohromujícího počtu zatčení a potlačení. Brzy se o něm doslechli vysoce postavení důstojníci ve světech jádra. Hodnosti důstojníka dosáhl v pouhých dvaceti-šesti letech.

Piett byl osobně vybrán Lordem Vaderem ke službě v eskadře smrti. Piett, nyní kapitán ISD Accuser, sloužil pod velením admirála Amise Griffa. Několik měsíců po bitvě o Yavin IV, se Accuser nacházel na orbitu planety Kabal, hlásající neutralitu. Neutralita byla v Imperiální armádě a flotile pokládána za hanebnost a nečestnost. Piett rozkázal zahájit palbu na planetu. Jednou z lodí unikající z bombardované planety byl i Millenium Falkon, stíhači z Accuseru pronásledovali Sola dokud nezmizel v zhroucené trpasličí hvězdě. Piett, nechtěje riskovat ztrátu lodě odvolal pronásledovatele.

Později byl Piett zavlečen do stíhání imperiálního přeběhlíka, Noxe Vellama, údajně se skrývajícího poblíž Aldo Spachiánské komety. Při přiblížení k Yavinu IV, nacházel se Piett znovu na palubě Vaderovi velitelské lodi, Exekutoru, když byla loď náhle napadena povstaleckým pilotem a synovcem generála Jana Dodonny, Vradem. Piett využil příležitosti a osobně poblahopřál temnému Lordovi, když Dodonnův útok selhal. Vrad Dodona zahynul, při pokusu narazit do exekutoru. Během evakuace Yavinu IV, kdy imperiální síly vyhnali povstalce ze skrytých úkrytů zahynul při nehodě admirál Griff, na volné místo admirála eskadry smrti nastoupil Kendal Ozzel. Tím bylo Piettovi podstoupeno kapitánské místo Exekutoru.

Povýšení


Po několik let, pátral Piett a jeho posádka po skrytých povstaleckých útočištích a základnách. Povstalci, přeživší evakuaci Yavinu se přeskupily a tajně vybudovali tajnou základnu. Piett si osobně vybíral schopné důstojníky, které dosazoval na důležité pozice na Exekutoru. Postupem čas, se Piett sžil s hodnostním systémem na lodi, včetně nechvalné likvidace neschopných důstojníků. Piett si přísahal, že se nikdy nestane kořistí temného lorda. Piett si brzy povšiml, že Ozzel má stejnou moc nad flotilou, jako Vader osobně, ale Piett byl zkušenější než jemu nadřízený admirál a tak využíval Ozzelových chyb aby si šplhnul, čímž si získal admirálův hněv, ale značně zvýšil šance na povýšení.

Vader, posedlý honbou po svém synovi vynaložil všechny zdroje eskadry na pátrání. Dva roky po bitvě o Yavin, byl Vader obeznámen guvernérem Binem Essadou z Gyndine, o kapitán Grammelovi, dohlížející nad vojenskými operacemi nad Circapous IV, tvrdícím, že zajal Luka Skywalkera a Leiu Organu. Dále byl Vader obeznámen o objevení Kaiburského krystalu, jenž zvyšoval schopnosti v použití Síly. Pro Vadera byla myšlenka vlastnictví krystalu a obou rebelů velmi lákavá, nařídil Piettovi okamžitě se s lodí dostavit na Carcapous IV. I přesto, že loď letěla na maximální výkon, Vader hrozil admirálovi smrtí, pokud by se opozdil Vader se nakonec nezmocnil ani tolik vytouženého krystalu, ani svých dvou dětí.

Temný lord se tím nenechal zarmoutit a připravil past na Verdanthu, průzkumná sonda, napojena na Exekutor, vysílající flaešnou nouzovou zprávu, doufaje, že naláká rebely, přilétající na pomoc. Když sonda konečně zachytila povstalecký kontakt a vyklubali se z toho průzkumní droidi, Piett, zklamán z nezdaru oznámil temnému pánovi výsledek. Ten si byl však jistý, že další bytosti budou zataženi do této pasti, nakonec se nad planetou objevil Han Solo a Luke Skywalker. Vader se pokusil získat z Luka za pomoci Síly lokaci povstalecké základny, avšak bez úspěchu.

V 3 AB, eskadra Smrti se znovu dala do pátrání po povstalecké základně. Konečně, špionážní sonda nahlásili možnou lokaci základny. Piett věděl, že Ozzel by popřel nález a tak vyčkával dokud nebyl Vader osobně na můstku, než oznámil nález. Ozzel označil objev jen jako opuštěnou pašeráckou základnu, či něco podobného, co nestojí za pozornost. Vader byl však přesvědčen, že tentokrát skutečně nalezli povstaleckou základnu a Skywalkera. Jednaje na kapitánovo doporučení, rozkázal Vader zamířit do Hortského systému. Ozzelův hněv vůči Piettovi dosáhl nového stupně, udělal z něj hlupáka, zatímco sám stoupl ve Vaderových očích

Admirál Firmus Piett


Ozzel učinil taktickou chybu, když rozkázal vystoupit z hyperprostoru příliš předčasně a tím defakto umožnil povstalcům se připravit na útok a evakuaci. Vader, mající dost Ozzelovi neschopnosti admirála uškrtil, čímž se z kapitán dostal na svou vytouženou funkci. Jeho prvním činem jako admirála bylo se zbavit mrtvoly svého předchůdce.

Kapitánem Executoru se po Piettovy stal důstojník Venka. Mladší důstojníci uzavírali sázky nad Piettovou délkou života, kvůli nechvalně známé krátké životnosti Valerových admirálů.. Přesto se Piett ujal s vervou úkolu. Síly generála Veerse se probili povstaleckou obranou a vnikli hluboko do jejich základny, přesto značný počet povstaleckých lodí unikl. Piett zběžně prošel troskami základny Echo a oznámil Vaderovi, že sedmnáct povstaleckých lodí bylo sestřeleno. Pro Vadera to byla jen čísla, statistika, jeho hlavním cílem byl Millenium Falcon. Kdyby držel Lukovi přátele v zajetí, mohl by ho nalákat do pasti.

Exekutor pronásledoval Falcona až daleko od Hothu, dokud Solo nenašel úkryt v asteroidovém pásmu. Piett nechtěl riskovat poškozeni flotily a pronásledování zarazil. Při hlášení, se stal jedním z mála lidí, kteří viděli lorda Vadera bez masky. TIE-bombery byly vyslány, aby Sola vyhnaly z úkrytu v asteroidech. K pronásledování Sola si Vader přizval, k Piettovi nechuti, námezdné lovce, mezi nima ho zvlášť znepokojoval nechvalně známý Boba Fett. Piett si byl jist, že flotila sama nalezne Sola a potěšilo ho, když zpráva z Accuseru ohlásila pronásledování sledované lodě. S radostí o tom obeznámil lorda Vadera, ale jen aby zjistil, že Falkon unikl a kapitán Accuseru, Lorth Needa, byl zbaven natrvalo svých povinností vůči flotile. Po nějaké době byl Vader informován Boba Fettem, o přítomnosti Sola na Bespinu. Vader bez váhání vyslal Exekutor k planetě, aby hlídal orbit, zatímco temný pán vyřídí situaci osobně. Když se podařilo Falconovi uniknout z Oblačného města, jal se exekutor pronásledování, až se Falkon ocitl v dosahu tažných paprsků lodě. K Piettově překvapení a strachu, unikl falkon do hyperprostoru. Piett, očekávaje jistou msrt byl zachráněn jen z toho důvodu, že Vader byl zarmoucen neochotou svého syna se k němu přidat.

Krátce po vývoji TIE-Defenderu, byla objevena povstalecká základna na Mygeetu. Vader přemístil Exekutor do této oblasti nechaje Pieta velet stíhačům. Admirál prvně poslal letku stíhačů ověřit pozici povstalců, dokud nezjistil že se rebelové snaží najít Vaderovu vlajkovou loď. Piett osobně rozkázal Imperiálnímu pilotovi zlikvidovat povstalecké lodě schované v Mygeetském asteroidovém poli. Admirál po likvidaci povstalecké flotily létal s accuserem z jednoho systému do druhého hledaje zbytky nepřátelské flotily.

Pár měsíců poté, znovu na palubě exekutoru, dostal Piett velení nad flotilou připravující Endorskou past. Hlídání oblasti byla snadná a lehká práce dokud se na místě neobjevil raketoplán nesoucí jméno Tydirium. Zdlouhavá doba, než byly zadány poznávací kody zakořenili v Piettovi podezření. Vader si toho brzy všiml a rozkázal admirálovi nechat raketoplán volně proletět. Palatine poslal celou flotilu na obrácenou stranu Andoru, nechaje volný průlet útočným silám admirála Ackbara do připravené pasti. Během bitvy dostal Piett přímý rozkaz od císaře neútočit na povstalecké lodě, což zbrzdilo Piettovi strategické plány a ve chvíli, kdy se flotili promíchali a hvězda smrti již nemohla použít svůj smrtící laser v obavách před přátelskou palbou byly všechny Piettovy trumfy v tahu. Jakmile padly štíty hvězdy smrti, rozkázal Ackbar soustředěný útok na Exekutor, při kterém se úspěšně podařilo vyřadit část štítů. Piett zahynul když do můstku narazil povstalecký A-wing. Executor nedlouho poté následoval svého velitele a zmizel v ohnivé explozi.

Piettova smrt

 

Delak Krennel

Krennel

Delak se narodil na Corulagu, planetě kde se narodilo mnoho budoucích slavných pilotů a velitelů. Kráčeje ve šlápějích svého otce se Krennel přihlásil do námořnictva. kde prošel slavnou Imperiální námořní akademií na Prefsbelt IV. Po dokončení akademie rychle postupoval hodnostní žebříčky až na post Admirála a velitele nového Hvězdného destruktoru „Reckoning“. Z neznámých důvodů byl převelen spolu s Thrawnem do Neznámých oblastí, jako součást jeho sil. To Krennel těžko nesl, ne tak převelení jako to že jeho nadřízený byl nečlověk. Z neznámých oblastí byl převelen zpět do Impéria pro neposlušnost a genocidy na dobytých planetách. Do Imperiální části vesmíru se vrátil v době krátce po bitvě o Endor, kdy byla celá galaxie ve zmatku. Krennel využil toho že velí celému hvězdnému destruktoru a pokusil se jako válečný lord vydobýt si pro sebe část vesmíru. Během potyček s ostatními Imperiálními warlordy přišel o svou pravou ruku. Tu si nechal nahradit cybernetickým implantátem, který navíc vzbuzoval respekt u jeho podřízených. Později v Občanské válce se formálně přidal na stranu Generála Carvina a jeho Imperiální rady, de fakto ale přijímal rozkazy od velitelky ISB Ysanne Isard. Jedním z jeho prvních úkolů bylo zadržet velkovezíra Sate Pestagea podezřelého z vlastizrady. Krennel Pestage našel a vlastnoručně uškrtil svojí umělou rukou, přivlastnil si také jeho majetek a vládu nad Ciutrickou Hagemonií, čímž Krennel získal svoje vlastní malé vytoužené impérium. Během Thrawnových taženích proti Nové republice mu Krennel neposkytoval žádnou podporu, jako odplatu za čas strávený pod jeho velením. Po Thrawnově porážce byl Krennel zvolen Novou Republikou jako odstrašující případ pro jejich novou politiku pro boj s Imperiálními válečnými lordy. Krennelova flotila byla přepadenou Novo republikovou flotilou pod velením Admirála Ackbara spolu s pomocí eskadry Rogue. Během bitvy zasáhli dvě řízené rakety můstek Reckoningu, v explozi byl Admirál Delak Krennel roztrhán na kusy.

 

Admirál Kendal Ozzel

   Ozzel

”Je stejně nešikovný jako hloupý.”
Darth Vader


”Zklamal jste mě naposled, admirále.”
Darth Vader k admirálovi Ozzelovy

Kendal Ozzel byl důstojník, který sloužil v Republikovém námořnictvu během Klonových válek a Císařském mámořnictvu během Galaktické občanské války, jako velitel Super Star Destroyeru Executor a admirál Imperialního námořnictva. Narodil se na planetě Carida, byl potomkem duchovního otce Manna Ozzela. Byl zpozorován jako nešikovný a hloupý, jeho kolegové z kanceláře byli zmatení jak mohl dosáhnout povíšení, ale byl řízen ohromnou osobní ambicí. Krátký čas Ozzel sloužil jako instruktor na Imperiální akademii na Coruscantu. Byl předsedající důstojník u Hanovo Solovo válečného soudu za osvobození Chewbacci. Han zastával přiměřený názor na jeho nízkou inteligenci. Sólo později uviděl Ozzela na palubě Executoru v Black Window Nebule kde byla loď oficiálně zahájena. V 0.5 ABY, byl Kapitánem Imperiálního Hvězdného Destroyeru Reprisal (Odveta), největší válečné lodi v Shelském sectoru, a pravděpodobně nejvyšším přítomným důstojníkem v oblasti. Dohlížel na surový masakr rebelských stoupenců na planetě Teardrop, po kterém Reprisalu byla přiřazena plná taktická jednotka ISB pod vedením Plukovníka Vaka Somorila, pro další potlačení odporu v sektoru. Když skupina stormtrooperů zabila ISB Majora Drelfina a Reprisal prchla, Ozzel a plukovník Somoril mylně věřily následujícímů příjezdu Mary Jade do Shelshkého sektoru, byl to díl vysokoúrovňového vyšetřování incidentu a oni konspirovali v nesankčním plánu zabít ji. Maře se nakonec nepovedlo dokázat jejich spoluvinu, ale navrhla Darthu Vaderovy že by měl držet bdělé oko nad Ozzelem, návrh se zřetelně líbil nejvyššímu velitely s černým smyslem pro humor. Ozzel neočekávaně dosáhl svého cíle být povíšen na Námořního Admirála, stejně jako příkaz Vadera, že je jeho vlajková loď Executor, s Firmusem Piettem jako jeho podřízeným . Snad současně, byl také podporován k celkovému veliteli Death Squadron, podpora pomáhala z části ztrátou kádry schopných důstojníků které Willhuf Tarkin shromáždil na palubě Hvězdy smrti, a která se konala přes šeptané pověsti, že měl soucit s Rebely. Mnozí věřily staršímu poutu mezi Imperiální vojenskou jednotkou a Ozzelova pokrevní příbuznost byla hlavně zodpovědná za jeho náhlý a nevysvětlitelný vzestup. Další teorie vysvětlila jeho úspěch jako Ozzelovo hraní jako číslo-hlava příkazů ve Vaderovo loďstvu. Bez ohledu na povahu těchto pověstí, byl Ozzel ve vedení lovů dole. Od tohoto konce, si vzal velmi osobní přístup k jeho misi, sledovat podstatná vedení sám. To často znamenalo odklonit loďstvo na méně než produktivní nájezdy, kterými si brzy vytvořil zlobu Vadera, který se stal unavený těmito shovívavostmi. Jako výsledek byl Ozzel zařazen k opravdové pozici číslo-hlava, kterou zabíral, pouze jako prostředník pro vydání Vaderovu nařízení Executor zařadit a defilovat. V 1 ABY rebelové zasely semena sváru mezi Vaderem a velitely loďstva. Ozzel bral návnadu a věřil pověstem, které říkaly, že ho Vader chtěl nahradit nižším důstojníkem. Brzy přišla Bitva o Hoth, Piett a jeho osazenstvo přijímalo přenos ze sondy droida rebelské generátory štítů, navrhova tam život v předpokládaně neobyvatelném systému Hoth. Zatímco to Ozzel odmítl, Darth Vader poslal jeho loďstvo k systému Hoth. Špatná kalkulace přinesla Imperialnímu loďstvu výskok z hyperprostoru příliš blízko u Hothu, upozornit Rebely a poskytnul jim čas aktivovat energetický štít, bombardování bylo neužitečné. Ozzel byl silou udušen, rozzuřeným Vaderem pro neschopnost a Piett se stal velitelem loďstva.

Ozzel

 

Maximilian Veers

Důstojník Maximilian Veers
Maximilian Veers byl skvělý vojevůdce, který byl plně oddán císaři a jeho impériu. Bohužel hluboce nenáviděl Povstaleckou Aliaci a to ho dovedlo až k jeho smrti. Jeho počátky začínají jako dítě na jedné z těžebních planet. Brzy na jeho planetu přišli Stromtroopeři a Max se zamiloval do jejich lesklé zbroje a už od raného dětství se dal do služby. Konec akademie mu dopřál hodnosti podporučík, který sloužil v útočných divizích imperiální armády. Začala jeho první mise a už nebyl spokojen, protože jeho generálem pro tuto akci se stal podle Maxových slov "idiot" generál Irrv. Když se Irrv pokoušel s několika domordými bytostmi na planetě Culroonu III vyjednávat, dostal pár střel do hrudi. Imperiální vojáci osaměli a bránili se. Naštěstí Max přišel se svým AT-AT a imperiální vojáky zachránil. Veersovo statečné chování bylo odměněno hodností major. Poté se major Veers se oženil a měl syna, jemuž dal jméno Zevulon. Když byli po pár letech na rodinné dovolené jeho manželka zemřela. Veers nedokázal ustát smrt své družky, a veškerý volný čas tak věnoval vojenské službě. Řekl synovi ať uctí památku matky a tím že se z něj stane skvělý adept pro imperiální službu. Následovala léta služby a Maximilian se dočkal hodnosti Plukovník, jeho postem se stala Corelliie. Nadřízení na této planetě si všimli jeho nadání a poslali ho na Caridu, kde velel kurzům řízení AT-AT. Zatímco se málo šikovní lidé stávali generály, jeho kariéra stála na mrtvém bodě. Tarkin a jeho Hvězda smrti se stala novým cílem Veersovy kariéry. Veers dostal rozkaz, že se má na Hvězdu smrti dostavit a tam vyčkávat na rozkazy. Mezitím se hvězda dostala do systému Yavin a začala bojovat proti rebelům. Veers tušil, že tohle nemůže dopadnout dobře a odletěl z Hvězdy smrti ještě před explozí. Pak se svými vojáky zaútočil na základnu člena černého slunce Zekky Thynea. Tímto útokem si získal oblibu admirála Thrawna. Darth Vader dostal zprávu od Thrawna, aby převelel Veerse na hvězdný destruktor. Následovala tvrdá bitva o Hoth. Roprášil nepřátelé a byl oslavován jako hrdina ale ne dlouho. Jeho syn zmizel a Veers se ho vydal hledat.Zjistil že jeho syn se připojil k Rebélii. Tuto zradu nedokázal Generál Maximilian Veers unést. Vrátil se k Vaderovi a byl opět poslán na misi. Mezitím byla jeho vlajková loď zničena a Veers po rozpadu nevěděl, co se stane dál se zbytkem následníků, a tak se pokusil najít nějakého vysoko postaveného velitele. Thrawn se domluvil s klonovači na Kaminu a pro své geneticky upravené válečníky použil právě Veerse. Nyní sloužil pod znovuzrozeným Palpatinem a tím ztratil motivaci. Byl degradován na Kapitána. Veersův syn Zevulon se se svým otcem dostal na stejné planetě do konfliktu, když velel Novo-Republikovému křižníku. Veers byl uzavřen ve svém AT-AT a vedl své muže na sebevražednou akci proti republice. Jeho smrt byla opravdu hlasitá, našel ji po palbou Beltaneových SD-10.

Veers v AT-AT

 

 

 

Mytth'raw'nuruodo - Thrawn

   Thrawn
Mytth'raw'nuruodo, lépe známý pod jménem Thrawn, byl Chisský muž, sloužil v Císařském námořnictvu a stal se jediným nelidským Velkoadmirálem. Byl považován za nejlepšího vojenského stratéga v námořnictvu, a přes Říšskou přísnou nelidskou politiku se dostal k mocenskému postavení. Thrawn sloužil jako důstojník v Chisské expanzní obrané flotile mnoho let, kde demonstroval její oslnivost. Nicméně, mnoho z Thrawnovy cesty bylo opačné k Chisské společnosti a tak byl vyhoštěn. Thrawn byl objeven Imperialním námořním důstojníkem Vossem Parckem (když sám beze zbraně pokořil celý imperiální výsadkový tým), pak ho předvedl před Palpatina. Palpatine už se dozvěděl o Thrawnovi v 27 BBY a znal jeho dovednosti a schopnosti. V průběhu doby, Thrawn stoupal po žebříku, a v 2 ABY se stal 13. Velkoadmirálem v Imperiálním námořnictvu. Brzy po tom, Thrawn odešel na tajné mise mapovat neznámé oblasti, kde si založil základnu známou jako: Ruka Thrawnova. Zůstal tam na několik let po bitvě o Endor, kde zemřel Palpatin. Říše byla na pokraji zhroucení 9 ABY, když se Thrawn vrátil. Měl plán rozmačkat novou republiku. Ačkoli Velkoadmirál byl schopný rozdělit novou republiku několika mocnými ránami, byl neschopný zničit fledglingtskou vládu. Thrawn zahynul v bitvě o Bilbring rukou Rukha, jeho Noghrijskou tělesnou stráží. Když se nedávno dozvěděl, že Říše zradila jeho lid. Thrawn měl plán, když zemře deset let po jeho smrti nastoupí jeho klon, ukrytý v jeho pevnoti Ruce Thrawnovo, naneštěstí se podařilo Maře Jade a Luku Skywalkerovy ho zničit zatopením klonovací komory než se probudil k životu. Ačkoli Thrawn byl mrtvý, byl by připomínán jako geniální taktik a Imperiální vůdce, který téměř svrhl novou republiku.

Thrawn

 

 

Grand Moff Wilhuff Tarkin

   Tarkin
Tarkin se narodil na planetě Eriadu v jedné vlivné rodině, žil život v přepychu ve vnějším okraji. Někdy kolem roku 44 BBY, si vzal Lady Tarkin členku rodu Motti na Phelarionu. Svou kariéru začal na vojenské akademii na Eriadu. Kolem roku 39 BBY se setkává s Raithem Sienarem, byli spolužáci na akademii. Roku 33 BBY se stává poručíkem-guvernérem Seswennského sektoru. Tentýž rok hostí ve svém sídle na Eriadu kancléře Valoruma, který byl na Eriadu reprezentovat Republiku na Obchodním sumnitu. Zde se setkáva s kancléřem Palpatinem a sdílí jeho pohled na nadřazenost lidí. Roku 29 BBY zahajuje neúspěšný útok na planetu Zonama Sekot a seznamuje Palpatina s plánem Raitha Sienara na měsíční stanici. R. 18 BBY skupina občanů přišla protestovat proti Imperiálnímu daňovému systému na Ghorman. Tarkin nechal bezohledně přistát svou loď přímo na nich. Tento incident byl označen Povstalci jako Ghormanský masakr. Palpatin ho po této akci dosadil do pozice admirála. Vzniká Tarkinova doktorýna založená na strachu z síly, Tarkin je přesvědčen že by zabránila povstání. Kolem roku 19 BBY se stává Moffem. Brzy poté se stává vůbec prvním Velko Moffem jmenovaným samotným Palpatinem, přesný datum však není znám. R. 5BBY je Wilhuffův bratr Gideon Tarkin zabit v Erhynraddském masakru. Wilhuff poté adoptovává jeho dceru Rivoche, která se později stává agentkou Povstalců. Strýc jí však nikdy nepodezříval s jejím spojením s Povstalci. Dále se setkává na Caridě s Natasi Daalou, důstojnicí Impéria, která se stává jeho chráněnkou a tajnou milenkou a je povíšena do hodnosti Admirála. Je to jediná žena která se dostala do této pozice. Tarkin ji nechává hlídat tajnou stani ve Chřtánu kde se vyvíjí super zbraně. Těsně před bitvou o Yavin Tarkin cestuje raketoplánem na prohlídku hvězdy smrti a je Rebeli napadnut. Nájezd vyústil v útěk Mon Calamarijského vězně Ackbara, ačkoli Tarkin přežil pokus o atentát, Ackbar se později stává jedním z největších nepřátel říše. Na palubě první Hvězdy smrti Tarkin zvažuje použití superlaseru ke zničení Coruscantu, zatímco by tam byl císař. Motti naléhá aby zaútočili dříve než budou odstraněni. Palpatin je však podezřívá a posíla lorda Vadera aby dohlížel na Hvězdu smrti. Po zajmutí princezny Leii, Tarkin vydává rozkaz ke zničení Alderanu, je to typický projev síly jeho doktorýny. Během bitvy o Yavin je Tarkyn seznámen se strategií Povstalců, která je hrozbou pro Hvězdu smrti. Tarkin je však příliš pyšný a ignoruje návrh o úniku. Navíc nechává převážné množtví stíhaček TIE v hangárech na stanici. Luk Skywalker vystřeluje protonová torpéda chladící šachtou do reaktoru a ničí hvězdu smrti. Oficiální oznámení řise zní že Tarkin zemřel v loděnicích na Tallaanii, když havaroval jeho raketoplán. Později jsou Han Solo a Chewbacca formálně obviněni z vraždy Tarkina.

Tarkin

 

 

Rebelové a Nová Republika
Rebelové a později příslušníci nové republiky

 

 

Chewbacca

  Chewbacca
Žvejkal neboli Chewbacca se narodil na Kashyyku v rodině vůdce jedné malé vesnice. Spolu s bratrem Tarfurem byli od mala cvičeni ke krutovládě a zručnosti v boji. Zatímco Tarfura byl skvělý budoucí vládce Žvejka byl od mala střelec a bojovník v poli. Během Klonových Válek spolupracoval s Mistryní Jedi Luminarou Unduli a Mistrem Yodou. V jedné z bitev spolupracoval s Luminarou a dalšími ženijními Wookijkými vojáky. Na této misi měly oslabit postupující vojska separatistů do vnitrozemí planety.I když zemřelo spousta mužů z Žvejkalova týmu bylo zabita ale postup byl na čas zastaven.Poslední ofenzíva měla být na pláži v hlavním wookijském městě.Chewbacca sloužil s bratrem jako tělesná stráž mistra Yody a to se vyplatilo když Klonoví vojáci dostali rozkaz 66 i když mistr jedi by si jistě v cestě k záchrannému modulu dostal sám Dva Wookiové byli vítanou pomocí. Když Žvejk odvedl Yodu do bezpečí zřekl se s bratrem titulu a ,,zbaběle‘‘ utekly. Schovali se dále do vnitrozemí kde sloužili jiné wookiijské rodině. Později se ale nově vzniklé impérium dostalo až sem a všechny zajali. Impérium zde zřídilo svou akademii a wookie používali jako otroky. Když se ale Mladý adept Han Solo vzepřel rozkazu nadzířeného a osvobodil vězně, byl Žvejk volný a ti znamenalo že musí Hanovi složit životní slib.Od té doby fungoval jako kopilot na Hanovýc cestách a hlavně jako jeho strážce. Bohužel Chewimu málokdo rozumí protože mluví skřeky ale dokáže rozumět Basicu. Han je ale šikula a on naopak rozumí skřekům takže se společně dmluví. Je něco přes 2 metry vysoký a celý pokryt hnědými chlupy které ho činní velmi odolným vůči zimě. Protože je už takhle oblečen jediné oblečení je pás s náboji pro jeho oblíbenou zbraň kterou je Wookijská kuše. Před útokem na první hvězdu smrti vybavil Millenium Fallconu několika speciálními laserovými děly , které pomohli hvězdu zničit. Je skvělý bojovník a ve službách aliance zneškodnil spoustu imperiálních akcí. Když byl Han zmražen v Karbonu byl rozhodnut za jeho záchranu opět položit svůj život. Byl vybrán Lukem Skywalkerem na jeho záchranu. Po jeho osvobození se vydali na Endor kde měli vypnout Generátor štítu Druhé hvězdy Smrti. Ta byla zničena a aliance se radovala. Po dlouhé době se objevila invaze Yuzhan Vongů. Han spolu s jedii a Chewim je letěli zastavit. Při této akci také Chewi zemřel. Za jeho dlouhý život může přece jen Han Solo díky kterému by se možná ani nedostal pryč od otrokářů.

 Chewbacca

 

 

 

 

Dash Rendar

  Dash Rendar
Dash Rendar byl Correlianský na nikom nezávislý pašerák. Dash byl imperiálním kadetem a sbíral ůspěch za ůspěchem, dokud ovšem neměl menší nehodu s nákladní lodí a následně byl vykázán z Galaxie.. Kapitán Outrideru pomohl alianci v bitvě o Hoth . Poté byl bodyguard Luka Skywalkera, kterým byl až do jeho domělé smrti při bitvě u Falleen's Fist.
Dash se narodil na Correlii, kde žil s rodiči a bratrem Stantonem. Nakonec byl přijat a učil se na Imperiální Akademii na Carridě , zde byl ovšem vyhoštěn poté co jeho nákladní loď Stanton „napálila“ do Palpatinova soukromého muzea , vystavěného princem Xizorem. Na Palpatinův osobní rozkaz byl i s rodinnou nucen opustit Jádro což nesl z vážnou nevolí.
Možná kvůli dětským snům, možná kvůli nevoli k Impériu začal Dash pašovat a později si dokonce sehnal vlastní rychlou loď YT-2400 - „Outrider“. Tato loď byla dárkem od Twileckého šéfa Vanya za jeho práci pro něj. Ještě před tim sloužil Dash na palubě Rodianského kapitána, který ale zemřel během prvního jejich společného letu.
Dash se v roli pašeráka vyrovnával proslulému Landovi a dokonce se setkal z později známym Hanem Solem, se kterým si dokonce zahrál Sabac a závod lod proti lodi. Závod nakonec vyhrál schopnější Han.
Během dalších let se dále potkávali ale Dash nechápal když se jeho dva největší pašeráčtí rivalové přidali k Alianci .. on sám zůstal prozatím na solové dráze.
Těsně před bitvou o Yavin byl Dash na Tatooine v Mos Eisley kde nakupoval zbraně a od překupníka se dozvěděl o tom že jeho bratr by mohl být ještě naživu. Proto jak mohl ihned Outrider opustil orbitu Tatooinu.


 Dash Rendar na hothu1ABY pomáhal už Alianci proti Impériu ovšem jen okrajově... Po další době začal s převážením potravin a zdravotnického materiálu.
Plně se do konfliktu zapojil když přivezl na základnu Echo materiál. Netušil že přišel do pasti. Na Základně byl vyhlášen poplach a nikdo nesměl opustit planetu. Ve Snow Speedru zničil jedno AT-AT. Při ůtěku využil také pole asteroidů.
Díky jeho spolupráci s Landem byl Dash najat aby pomohl při vypátrání zakarbonitovaného Hana Sola. Proto Dash následovla Bobu na Ord Mantell kde se účastnil bitvy. Poté sledoval Fetta na Gall kde byl zanechán Aliancí během bitvy. Poté se sám utkal se Slave 1 kterou poškodil ale nedokázal zabránit jeho úniku se zamraženým Solem.
Nakonec byl najat Leiou Organou aby dával pozor na Luka Skywalkera který byl v té době v ústupu na Tatooine.Dash zachránil Luka poprvé když na něj zaútočila žoldácká skupina.Poté jako nejistý člen Rogue Squre útočil a snažil se získat plány druhé hvězdy smrti.Během boje se pokusil ochránit bothanskou flotilu. Poté se s komandem bothanů nalodil na Císařskou lod a infiltrovali super počítač ze kterého vytáhli plány DSII.
Další záchrana života pro Lukeho se nabídla když spolu s Landem byli napadeni gardisty , když se snažili dostat do Xizorova paláce kanalizací.
Následně se pokoušel umístit bombu na osobní Xizorův výtah. Když byl následně poškozen Vaderův Executor musel Dash maskovat svou smrt když v poslední skundě opustil hyperprostor.
Dash opět pomohl alianci když se pokoušel zastavit Guri která se snažila pomoci Xizorově neteři Savan k znovu obnovení Černého Slunce. Dash se s Guri setkal na Měsíci Hurd kde s ní začal partneřit. S Guri po boku se pokusil pomoci Stantonovi k novému zažití do normálnímu života. Jaká ironie že právě Dash nechtěně pomohl během Yuuzhan Vongské války infiltrovat tajné zásobovací Republikové dálnice.

 

 

 

Han Solo

 Han Solo
Han Solo je pro někoho pašerák a pirát, pro jiného hrdina. Jeho životní příběh je opravdu udivující. Z nikoho se stal nejlepším pirátem ve vesmíru a později generálem povstalecké Aliance a posléze i Nové republiky. Narodil se bohaté rodině uprchlíků z planety v coreliánské soustavě, která byla přepadena piráty. Poté, co se octl na ulici, se snažil přežít, jak se dalo, dokud se ho neujal kapitán obchodní lodi Trader's Luck, Garris Shrike, pirát a pašerák. Ten Hana a další děti nutil otročit a účastnit se jeho podvodů. Han se na palubě Luck seznámil s Wookiekou Dewlannou, která mu řekla jeho příjmení a stala se jeho druhou matkou. Hanovi se povedlo z lodi utéct a seznámit se se svým bratrancem Threckanem Sal-Solo, hrubiánem a násilníkem. Threckana musel učit řízení a další věci. Když to Hana přestalo bavit napadl Threckana a zbil ho. Bohužel tento boj prohrál a jeho bratranec ho zamknul do kumbálu a přivolal Garrise, aby si Hana vyzvedl. Shrike Hana surově zbil a Han musel pokračovat v otročině. Pro Garrise pak vydělával i jako závodník na swoopech. V osmnácti letech se Hanovi povedlo utéct na lodi Ylesian dream na planetu Ylesii, kde pracoval pro Hutty jako pilot. Bohužel Dewlanna při tomto útěku zemřela. Na Ylesii se seznámil se svou první velkou láskou Briou Theran, která se později stala velkou vůdkyní povstalců a pomáhala odvysílat plány první Hvězdy smrti na Tantive IV. Když se mu povedlo přesvědčit Briu, že celý Ylesijský ráj je vlastně otrokařina, uletěla s ním ve veleknězově jachtě na Corelii. Další jejich cesta vedla na Coruscant, protože se Han chtěl stát imperiálním pilotem. Bria zjistila, že je stále závislá na blaženosti, kterou jim dávali Ylesijští kněží, a tak Hana nechala i s jeho snem a penězi svého otce a zmizela. Po zápisu na Akademi Han zabil Shrika a stal se imperiálním kadetem. Han nikdy neměl rád otroctví a tak, když vyděl, že se imperiální důstojníci snaží zabít jednoho vzpurného Wookie, zasáhl. Za tento čin byl vyhozen z imperiálního letectva a stal se pilotem bez práce, protože byl na černé listině. Wookie Žvejkal se Hanovi zavázal doživotním závazkem, který trval až do začátku invaze Youzhan Vongů, kdy Žvejk zemřel. Povedlo se jim dostat na měsíc Nal Hutty, Nar Shaddu, kde začal dělat pro huttského bosse Jiliaca. Zde se seznámil s Landem Carlissianem, pozdějším baronem a administrátorem Oblačného města. Se Žvejkalem jako svým kopilotem zažil spoustu dobrodružství, včetně bitvy o Nar Shadda, kde přišel o svoji první loď Briu.

Han jako stormtrooper
O několik měsíců později se konal turnaj v sabaccu, kterého se Han zůčastnil. Během tohoto turnaje se také konali rozhovory o případném založení povstalecké aliance. Han tento turnaj vyhrál a jako cenu si odvážel nejrychlejší loď v galaxii, Malého Sokola, který dříve patřil Landovi. Tři roky před bitvou o Yavin se opět setkal s Briou Theran, která v té době plánovala ůtok na Ylesii, za účelem získaní jejích zdrojů a osvobození otroků, a požádala ho o pomoc. Han a další pašeráci se k tomu přepadu přidali, ale byli zrazeni. Bria dostala rozkaz sebrat všechno a nedělit se s pašeráky, protože se Aliance doslechla o novém projektu Impéria. Hanovi to všichni vyčítali a hlavně Lando. Pár měsíců před bitvou o Yavin se setkal s Obi–Wannem Kenobim a Lukem Skywalkerem, kteří si ho najali na cestu na planetu Alderaan, která v té době byla zničena Hvězdou smrti. Po příletu na místo se dostali na palubu Hvězdny smti a zachránili princeznu Leiu a odletěli na Yavin IV. Han doatal za záchranu princezny dobře zaplaceno a chystal se se Žvejkalem odletět zpátky na Tatooin. Zachoval se však jako hrdina a pomohl Lukovi zničit Hvězdu smrti. Od té doby spolupracoval s Aliancí a byl u mnoha dalších bitev a asistoval při zakládání základny na Hothu. Když se hothská základna nouzově evakuovala, musel, vinou nefungujícího hypermotoru Sokola přistát v Oblačném městě na Bespinu, které vlastnil Lando Carllisian. Tam byl zajat, surově vyslýchán a zmražen v karbonitu Darthem Vaderem, který ho věnoval Bobu Fettovi a ten ho dovezl na Tatooin Jabbu Huttovi. Z karbonitu byl rozmražen princeznou Leiou a zachráněn od Jabby Lukem Skywalkerem, téměř vycvičeným rytířem Jedi. Následně se zůčastnil, v hodnosti generála Aliance, přepadu na měsíci Endor, na jehož orbitě se nacházela druhá, větší, Hvězda smrti a na jehož povrchu byl umístěn její štítový generátor, který Han zničil, a pomohl tak povstalecké flotile vyhodit Hvězdu smrti do vakua společně s císařem Palpatinem.

Han Solo a Chewbacca

Několik let po zničení císaře unesl princeznu Leiu z rukou hapanského prince Isoldera a na planetě Dathomir ji pojal za manželku a narodili se jim tři malí Jediové, dvojčata Jacen a Jaina a syn Anakin. Po vyhlášení Nové republiky chvíli zastával hodnost generála, při Lukově hledání nových adeptů Síly, byl prezidentkou Mon Mothmou vyslán jako velvyslanec na těžební planetu Kessel, kde ho i se Žvejkalem uvěznil její samozvaný vládce. Spřátelil se s chlapcem citlivým na Sílu, Kypem Duronem a společně pak z planety unikli a dostali se do shluku černých děr zvaný Chřtán, kde velkomoff Tarkin založil výzkumnou stanici Chřtán. Při dopravním letu pro Landa i se svým synem Anakinem stal svědkem zničení planety Serpindal jejím vlastním měsícem a smrti Žvejkala, ze které se dlouho vyrovnával.

 

 

Leia Organa Solo

 Leia Organa Solo
Leia pravým jménem Skywalkerová se narodila rodičům Anakinovi a Padmé. Když její pravá matka zemřela při porodu ujal se malého děvčete Bail Organa senátor z Alderranu.Obi Wan Kenobi učitel Anakina věděl že jestli budou děti spojeny budou pro otce jednoduchým cílem.Rozhodl se se tedy Luka a Leiu rozdělit. Adoptivní rodiče ji milovali jako vlastní už z důvodu že sami nikdy nemohli mít dítě. Na Alderaanu se stala princeznou a později jednou z nejmladších senátorek v Galaktickém senátu. Od mala se zná s dívkou Winter která je Leie natolik podobná že jí často používá jako svou dvojnici. V senátu se zjistilo že Leia byla předurčena k vládnutí.její diplomatické schopnosti byli vyjímečné a její otec(adoptivní) si ji často přirovnával k její pravé matce. Když se sestavila povstalecká aliance bojující proti impériu ostře s ní sympatizovala a v Senátu častokráte bojovala proti tvrdému imperiálnímu životu. Když se špeh Republiky Kyle Katarn zmocnil plánů hvězdy smrti byla princezna vybrána aby je doručila právě její oblíbené alianci. Když byla na cestě byla její loď kterou jí daroval Bail zajata císařským křižníkem. Na tomto křižníku byl samotný Darth Vader. Leia mu byla dána na pospas a když jí vyslýchal a sanžil se zjistit kde jsou plány nic mu neprozradila. Ještě před zajetím plány dala do rukou spíše do útrob droida astromecha R2-D2. Tento droid měl najít na planetě Tatooine mistra Jedi Obi-Wan Kenobiho. Nakonec byla nucena shlédnout na palubě hvězdy smrti zničení její planety Alderaan když nechtěla prozradit kde je základna povstalců. Z hvězdy jí osvobodily dva vojáci ze kterých se ukázalo že jeden je Luke Skywalker a druhý Han Solo. Utekla s nimi na Yavin kde byla ona povstalecká základna.Yavin ale vypátralo impérium a zaútočilo na něj. Leia velela z křesla na základně útoku na hvězdu smrti. Když byla hvězda zničena našla Leia další místo pro novou základnu.Na Hothu. Zde ale byla také nakonec aliance vypátrána a impérium zaútočilo. Han jí ale vzal spolu s Chewbacou na svou loď a odletěli spolu pryč….. Na Bespinu kam uprchli se znovu setkala s Darthem Vaderem který zmrazil Leinu lásku Hana Sola do karbonitu a dal ho Boba Fettovi který ho odvedl za Hanbou. Na Bespin přiletěl zachránit své přátele Luke Skywalker a Leia poprvé ucítila přítomnost někoho kdo jí je hodně blízký a těch osob bylo více.

Leia jako Boush


Později se samozřejmě zůčastnila osvobozování Hana Sola v převleku nájemného Lovce se dostala až k Jabbovi a pokusila se Sola osvobodit byla ale nachytána Jabou a ten si jí vzal jako svou společnici a Hana se zozhodl popravit. Když byla poprava uškrtila Jabbu dlouhým řetězem a odběhla na palubu jeho výletní lodi kde byla zachráněna Lukem Skywalkerem. Když se sestavoval tým který měl zničit generátor druhé hvězdy smrti na Endoru stala se klíčovým členem expedice.Když sledovala pár stromtrooperů byl její speedr zničen a ona našla Ewoky tito medvídci jí a vlastně celé alianci pomohli zničit Generátor. Na Endoru se také dozvěděla pravdu o svém bratrovi a otci. Tři roky po zničení Bitevní stanice si vzala Hana Sola za svého muže a jak to v jejich rodině bylo porodila dvojčata Jacena a Jainu. Také se sama dala na výcvik jediho který však musela kvůli diplomatickým věcem zdržovat. Opět tři roky po událostech se jí narodil syn pojmenován po jeho dědovi Anakin. Anakin se stal nejsilnějším členem rodiny používající sílu. Pomáhala Mon Mothmě ve výstavbě Nové Republiky a nakonec se po Mothmině odchodu stala ministryní. Ministerské povinnosti šli stranou když byli její dvě děti uneseny. Pak se opět vrátila. Při invazi Yuzhan Vongů pracovala na projektu křižovatka.

Leia jako stařena

 

 

Mandaloriani
Mandaloriáni, statní bojovníci a jejich vůdci, Mandalorové

 

 

 

Jango Fett

 Jango Fett
Poslední mandaloriánec který přežil jedijský reid na Galidranu."
Hrabě dooku

Když byl Jango jen deset let starý, zavraždili mu přímo před očima oba rodiče. Zachránil ho Mandalore Jaster Mereel, vůdce mandaloriánských žoldáků říkajících si True Mandolorians, kde také započala jeho slavná vojenská kariéra. Stal se z něj skvělý válečník, a když Jaster Mereel zemřel Jangovi v náručí během bitvy o Kordu 6, stal se Jango novým Mandalorem. Poté když se svými spolubojovníky bojoval v bitvě na planetě Galidraan, byla na ně nachystaná léčka. Během bitvy zemřel i Jangův přítel a pobočník Myles. Bitvy se učastnili i Jediové pod vedením hraběte Dooku, Jango prokázal své schopnosti, když jich několik zabil holýma rukama. Byl jediný, kdo bytvu přežil, ale přesto byl zadržen a prodán do otroctví. Po útěku z otroctví si to vyřídil s těmi, kdo stáli ta vyvražděním True Mandalorians a jeho rodiny a stal se zněj námezdní lovec. Několik let tvrdého tréninku z něj udělalo nejlepšího lovce v galaxii. V Posledních letech republiky bylo jméno Jango Fett vyslovováno se strachem a bylo synonymem pro smrt. Stejného respektu dosáhl už snad jen jeho "syn" Bobba. I když pracoval samotářsky, někdy spolupracoval se Zam Wessel, která mu i zachránila život při lovu na jedijku Komari Vosu. Několik let před klonovými válkami Janga kontaktoval muž jménem Lord Tyranus (hrabě Dooku), aby se stal předlohou pro klonovou armádu republiky. Jango souhlasil, ale měl jednu podmínku, chtěl geneticky neupravený klon sama sebe, Bobbu. Během pobytu na Kaminu, kde se vyráběla klonová armáda, učil Jango Bobbu umění lovu lidí a přežití. Navíc si sem přivedl některé Mandaloriánské žoldáky, aby mu pomohli s výcvikem armády, on sám cvičil pouze vojáky ARC. Po neůspěšném atentátu na senátorku Amidalu vystopoval rytíř Jedi Obi-Wan Kenobi Janga až na Kamino, kde se s Jangem střetl v souboji, ale Jango s přehledem vyhrál a v domění, že je Jedi mrtvý, odletěl spěšně z Kamina. Obi-Wanovi se ovšem podařilo přežít.

Jango na kaminu

Jango odletěl na planetu Geonosis, kde sídlil jeho zaměstnavatel Lord Tyranus. Obi-Wan ho sledoval a nahlásil Jediům, že Geonosis je hlavní základma separatistů, a zavolal posili. Poté byl zajat spolu s jeho "zachránci" senátorkou Amidalou a Obi-Wanovým padawanem Anakinem Skywalkerem a předhozen do Geonosiské Arény. V pravý čas však byli zachráněni ostatními Jedii. Nedlouho poté Jango zemřel rukou jednoho z nich, mistra Mace Windu. Chvíli před soubojem mu byl zničen Jetpack, a tak byl pro Windua snadnou kořistí a jedním seknutím mu Mace mohl oddělil hlavu od těla. Tak zemřel v čestném boji Jango Fett, syrotek, který se dopracoval na nejlepšího lovce lidí v galaxii, Mandalora a předlohu klonové armády. Padl v bitvě během souboje s nepřátelským velitelem. Krásná smrt pro Mandoloriána.

Jangova smrt


Jango byl vyzbrojen dvěma blastery Westar-34, které v jeho rukách přestavovaly nástroj zkázi. Dále mněl ve svém mandoloriánském brněním zabudován příruční raketomet a plamenomet, což poté převzali jednotky ARC a klonoví Komandéři. Samotné brnění bylo velmi odolné, takže poskytovalo svému majiteli dobrou ochranu těla. Jeho Helma byla vybavena vysílačkou, kterou si mohl ihned přivolat svou loď Slave-1, dále v ní měl zabudováno několik senzorů a módu vidění. Na zádech nosil Jetpack, věc, která mu mnohokrát zachránila život, ale v Bitvě o Genosis se mu jetpack rozbil v souboji s reekem, a tak se mu v boji s Winduem pouze zaply trysky. Všechnu jeho výbavu spolu se Slave-1 převzal jeho "syn/klon" Bobba, který se stal ještě lepším a známějším než jeho otec, ale to už je jiný příběh...

 

 

Jaster Mereel

  Jaster Mereel
Jaster dělal vše nejlepší pro Mandaloriany. Teda obvykle dělal."
Jango Fett

Jaster Mereel byl původně Journeyman Protector na Corcord Dawnu, když byl vypovězen z planety pro vraždu. Pak se přidal k Mandaloriánům a nakonec se stál Mandalorem 60BBY. Doufal, že obnoví čest Mandaloriánů, zavedl Supercommando kodex, který nastínil pořádné podmínky pro řízení Mandaloriánských klanů. Mandaloriane měli být zase bojovníci pro čest a nikoliv pro peníze. Některé klany, nicméně, nesouhlasili s Mereelovou vizí, a bouřili se, tvořily se skupiny rozkolů i v jeho vlastním. Mereel vedl Mandaloriány přes Mandaloriánskou občanskou váku, kde bojovali proti frakci známé jako Death Watch vedená krvežíznivým Vizslou. Konflikt se přenesl až na svět Concord Dawn, stejnou planetu kde byl Mereel vypovězen o mnoho roků předtím. Mereel a jeho Mandaloriáni byly zachráněny Fettovo rodinou, kde skryl vojáky na jejich farmě. Bohužel, členi Death Watch brzy Mereela dohnaly. Když byla Jangova rodina zavražděna, Jaster vzal mladého chlapce pod svou ochranu a vzal si jej jako syna. Když byli ukryti v poli, Death Watch pole podpálila aby Mereela i s jeho mandaloriany upálila zaživa, Jango se osvědčil tím, že vedl Mandaloriány přes zavlažovací kanál k útěku. Později byl Jaster zrazen jeho zástupcem Montrossem, a zabit na Kordě 6 Vizslou, vůdcem Death Watch.

 Mereelova smrtJango Fett jej následoval jako Mandalor a vzal si Mereelovu loď, kterou pojmenoval Jaster Legacy v jeho cti. Jangův syn, neslavný nájemný vrah Boba Fett, si později vzal Mereelovo jméno jako své druhé jméno během jeho krátkého zaměstnání jako Journeyman Protectora někdy mezi 19 BBY a 12 BBY. To vedlo k pověstem, že Jaster Mereel a Boba Fett byla stejná osoba, pověsti která ještě zvětšila jeho tajemnou auru která ho obklopovala.

 

 

Lovci odměn a jiné zločinci
Lovci odměn, zloději, pašeráci a zločinečští bossové

 

 

Calo Nord

Calo Nord

„Zabil víc lidí než Iridianský mor! Viděla jsem ho zabíjet lidi jen kvůli tomu, že si s ním chtěli popovídat!“
Misson Vao

Calo Nord byl slavným lovcem odměn lidské rasy v období staré republiky, v době Mandalori-anských válek a Občanské války jediů. Byl velmi obávaným a chladnokrevným zabijákem, s kamennou tváří a vrozeným instinktem zabíjet.
Místo ani datum jeho narození známy nejsou. Jako malý byl prodán rodiči do otroctví, kde se naučil být bezcitný a chladnokrevný. V šestnácti letech potom zabil své pány, posléze vyhledal matku i otce a oba chladnokrevně zabil. Byla na něj vypsána odměna. Ovšem každý, kdo si ji chtěl vybrat, se přepočítal. Malý, jen 150 cm vysoký zabiják jej vždy odstranil s pečlivou přesností. Poté, co pokusy o jeho odstranění ustaly, vystopoval a zabil i ty, co si jeho vraždu objednali. Stal se ná-jemným lovcem, pracujícím pouze za nejvyšší nabídku. Tomu, kdo nabídl nejvíce, však slíbil svou věrnost. Mezi jeho klienty často patřil např. Davik Kang, jeden ze členů obávané zločinecké organi-zace Centrála, který sídlil na Tarisu. Na jednu misi v Jádru si ho najala i tehdejší republika.
V období Občanské války jediů Calo uvízl na planetě Taris, když pracoval u Davika Kanga. Pro něj lovil různé trofeje, například hlavu rancora. Usiloval též o získání perly z žaludku tatooinské nestvůry, kryatského draka, jednu z největších trofejí, jakou může lovec ukořistit. Na Tarisu byl uvězněn kvůli karanténě, kterou na planetu uvalili sithové poté, co do Dolního města dopadly úni-kové moduly z Endar Spire, republikového křižníku, zničeného při bitvě na orbitě. Nikdo nesměl z planety odletět. Calo se potloukal kolem Zaxovy kanceláře pro odměny a sem tam nějakou splnil. Zde se poprvé setkal s Revanem, který se snažil osvobodit Bastilu z otroctví Černých Vulkarů. Re-van se se slavným lovcem odměn pokusil promluvit, ovšem Calo byl nepřístupný. Poté, co začal podle svého zvyku počítat do tří, kdy při třetí ráně obvykle střílel, Revan ho nechal v poklidu odejít.
Další jejich významné setkání se událo až v Davikově sídle. Mandalorianský žoldák Canderous Ordo přivedl pod záminkou prověření Revana k Davikovi, aby mu společně ukradli loď a mohli se dostat z planety. Calo si mandaloriánce dobíral, neměli se zkrátka příliš v lásce. Během prohledává-ní Davikova sídla a hledání cesty do hangáru se Revanovi dostal do rukou datapad se zaznamena-nými úspěchy nebezpečného lovce, malého vzrůstem, nikoli však činy a schopnostmi. Při závěrečné konfrontaci v Davikově sídle se Davik s Calem pokusili zastavit Revanovu skupinku při krádeži Ebon Hawku. Sithové však v tu dobu začali podle nařízení temného lorda Malaka Taris bombardo-vat z orbity. Davik byl zabit, na Cala spadly trosky zničeného hangáru. Přesto se mu podařilo jako zázrakem z vybuchující planety uniknout. Dostal se na Leviathan, vlajkovou loď admirála Karatha, jež byl pravou rukou Malaka. Admirál předvedl Cala před sithského pána, a ten Malakovi nejen slíbil přivést Bastilu, pochopitelně za tučnou odměnu, ale ještě Malakovi prozradil, kdo Bastile po-máhal z Tarisu uniknout, a sice Malakův bývalý sithský mistr, Revan. Calo se poté vydal po Reva-nově stopě, který mezitím přistál na Dantooine, a byl znovu přijat do řádu jediů jako padawan. Na první planetě, kterou Revan po odletu z Dantooine, ho Calo našel. Po předchozí slovní konfrontaci a následném tuhém boji nalezl v Revanových rukou smrt. Psal se rok 3956 BBY. Calovo vybavení si Revan ponechal – dva mandalorianské těžké blastery a speciální brnění, postavené z většiny na mandalorianské zbroji, jehož tvůrce Calo zabil, aby si zajistil unikátnost své zbroje. Po Nordově smrti Revana kontaktovala skupina GenoHaradan, jež nejdříve chtěla do svých řad přijmout Cala, ovšem Revan na ně udělal dojem právě tím, že slavného malého lovce odměn zabil.

 

 

Greedo

 Greedo
Tento Rodian z Tatooine který dorostl do výšky 1,65 metrů se narodil v generaci vážených lovců. Greedo byl jedním z mnoha lovců, ale na rozdíl od ostatních zkazil všechno co mohl. Zničil tak na nějakou dobu reklamu Rodianským najemným lovcům v celé Galaxii. Jednoho krásného dne se Navik Red, velitel klanu Chattza, rozhodl, že bude pronásledovat klany, které odmítly účast na Galaktických gladiátorských zápasech. Greedo starší, vynikající lovec, který vyrostl na Tatooine, se vydal spolu se svým klanem na Navika, aby mu dal jasně najevo, že odmítá. Byl však zabit při jednom náletu Redových útočníků. Jeho žena Neela věděla, že po nich půjdou, a tak spolu se svým dvouletým synem odlétla pryč na bezpečný primitivní svět. Mezitím odměna na jejich hlavu narostla, to už bylo ale dlouhých třináct let po útěku, a tak když je lovci vystopovali, shcovali se do davu uprchlíků z Nar Shaddaa. Z mladého Greeda se stal zločinec a chuligán, jenž si založil na ulicích pašeráckého měsíce vlastní "klub", se kterým okrádali další mladé děti. Jeho matka doufala, že se jí podaří z tohohle města dostat pryč pod ochranu Avara Sookcoola, který patřil do klanu Greedova otce. Místo ochrany ale našla jeho matka smrt při imperiálním útoku na Corellianský Sektor na Nar Shaddaa. Samotný Greedo nechtěl na této planetě dále zůstat, a tak našel společnost dvou lovců odměn, se kterými odletěl pryč. Ještě před odletem si lovci všimli jaký respekt mají v Greedových očích. Ten mladší z dvojice lovců, ale jen předstíral, že je jeho přítelem. Jeho hlavním úkolem bylo někde malého smrdutého obdivovatele vysadit a nechat na pospas jeho osudu. Když přistáli na Tatooine Greedo si najal vlastní loď a připojil se k hledání jistého artefaktu. Hlavní důvod proč tak učinil bylo, aby se potkal s nejlepšími lovci odměn v Galaxii. Když se vrátil, opět mladší z lovců, se kterými přiletěl, mu dal tip na zabití Hana Sola, na jehož hlavu nechal vypsat Jabba the Hutt velmi vysokou odměnu. Pokaždé, když vystopoval Hana Sola, dal o tom Jabbovi vědět a dožadoval se peněz. Bohužel pokaždé stihl Solo zmizet a Greedo tak dostal jen za vyučenou a byl vystaven jako terč výsměchu. Pak dostal opět od lovce další tip, aby se Solem utkal v Mos Eisley v Kantýně. Lovec ale dostal zaplaceno od dvou lovců z klanu Chattza, kteří Greedovi nezapomněli jeho minulost. Greedo tak byl vlastně poslán na jistou smrt. Když se s Hanem Solem utkal tváří v tvář povzbudivě řekl: "Na tuhle chvíli jsem se těšil hodně dlouho." Bylo ale nad srdce jasné, že v té době nemluvil o díře ve svém břichu, kterou mu způsobil blaster Hana Sola. Když mrtvola ležela na stole a nikdo nic nedělal, přišel barman a Greedovo tělo rozemlel a procedil feromony. Pak dával Greedovy "zbytky" zákazníkům jako ochucovadlo do koktejlů.

Greedo chvíli před smrti

 

 

 

 

Zam Wesell

Zam Wesell
Zam Wesell se na většině akcí svojí kariéry nájemného lovce skrývala pod závojem, který když si sundala, jevila se na první pohled jako krásná lidská žena. Ve Skutečnosti byla ale clawditským měňavcem, který mohl kdykoli změnit podobu a barvu těla. Narodila se na Zolanu ale její agresivní a nebezpečná povaha nebyla na této planetě vůbec kladně přijmána. Právě díky tomuto všemu se dala na kariéru nájemného lovce. Toto povolání bylo stejně jako její vlastnosti netolerováno. Zam cvičila a zdokonalovala své válečnické umění u vojáků Mabari, což byl prastarý řád rytířů Jedi, skládající se ze Zolanských válečníků. Spolu s několika dalšími válečníky se jí podařilo dosáhnout velmi vysoké úrovně jedné z bojových technik. Samotné jí ale bylo to, co se jí zde dostává, málo a vydala se na Metropolní planetu Denon. Dlouho zde hledala práci. Dostala se na výsluní v jedné akci, kdy se jí podařilo zneškodnit jednoho muže z bezpečnosti. Sama pak vzala jeho místo a stala se známá jako seržant korporační bezpečnosti. Na této funkci se vypracovala až na místo tělesná strážkyně exekutivy. Stále to bylo pro tuto mladou dívku málo, tato planeta jí nesahala podle jejích slov ani po kotníky. Opustila tedy Denon a poprvé se začala oficiálně živit jako nájemná lovkyně. Nejraději pracovala sama, ale když musela, nevyhnula se ani práci s Jango Fettem. Na jedné misi nechtěně dali do rukou mocného teroristy ještě mocnější zbraň. Jestli chtěli velkou výplatu, takhle to dopadnout nesmělo. Spojili své síly a podařilo se jim zbraň získat zpět a navíc se jim podařilo zabít při tom člena rady Jediu Yarella Poofa. Oba si po tomto incidentu padli do oka a měli jeden druhého ve velké úctě. Zam se také seznámila s malým Boba Fettem, kterého naučila číst. Jeden z jejich posledních úkolů byl zabít senátorku Amidalu. První atentát, který se skládal z útoku na letadlo nevyšel ale zahynulo 7 lidí. Při druhém pokusu poslala svého droida s kouhuny. Kouhuny dopravil do místnosti, kde Amidala spala. Další útok nevyšel, protože jej dva rytíři Jedi překazili. Tito Jediové, Obi-wan Kenobi a Anakin Skywalker, se ji pokusili pronásledovat a v honičce mezi Coruscantskými ulicemi jí Anakin skočil na kokpit stíhačky. Po dlouhén době ho setřásla a ztratila se pronásledovatelům v klubu. Dlouho vyčkávala a bláhově neznaje jedijských reflexů se pokusila proděravět Obi-Wana do zad. Ten útok vycítil, silou Zam strhnul na zem a odvedl ven z kantýny. Když se po výslechu chystala promluvit a říci jméno svého klienta vletěla ji do krku kaminská šavlošipka a na místě ji zabila.
Jako svou hlavní zbraň používala (po vzoru Janga) malý skladný blaster, přesněji typ KYD-21, dále pak odstřelocí pušku KiSteer 1284 projectile rifle.

Výzbroj Zam

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

komixy star wars v češtině konečně a nejen to také obrázková kniha terminologie a příjemné ceny mohu jen doporučitna egmont.cz

(fandastarwars, 31. 1. 2012 3:05)

Star Wars: už nejen filmová legenda, ale také nový měsíčník vydavatelství EGMONT ČR

Komiksový časopis Star Wars magazín od vydavatelství EGMONT ČR, s.r.o., přichází v úterý 17. ledna na pulty českých prodejen tisku. Milovníky komiksů čekají každý měsíc tři napínavé povídky na 48 barevných stranách. Nový titul bude k dostání za pouhých 49 Kč a díky výhodné nabídce půlročního a ročního předplatného ho mohou čtenáři získat s 15procentní slevou.

První číslo nabídne povídky Očista s Darthem Vaderem a císařem Palpatinem, Děti Síly s Macem Vinduem a Apokalypsa na Endoru z období po Epizodě VI. Za měsíc si čtenáři budou moci vychutnat povídky Nepřátelské linie s Anakinem Skywalkerem, Cesta válečníka s Jangem Fettem a Bobou Fettem a Okamžik pochybností opět s Darthem Vaderem.

Komiksový časopis Star Wars magazín od vydavatelství EGMONT ČR, s.r.o., přichází v úterý 17. ledna na pulty českých prodejen tisku. Milovníky komiksů čekají každý měsíc tři napínavé povídky na 48 barevných stranách. Nový titul bude k dostání za pouhých 49 Kč a díky výhodné nabídce půlročního a ročního předplatného ho mohou čtenáři získat s 15procentní slevou.

První číslo nabídne povídky Očista s Darthem Vaderem a císařem Palpatinem, Děti Síly s Macem Vinduem a Apokalypsa na Endoru z období po Epizodě VI. Za měsíc si čtenáři budou moci vychutnat povídky Nepřátelské linie s Anakinem Skywalkerem, Cesta válečníka s Jangem Fettem a Bobou Fettem a Okamžik pochybností opět s Darthem Vaderem.
A vychází obrázková kniha terminologie prostě to nej pro fanoušky star wars od egmont.cz


díky egmont zabodoval konečně komixi které třeba v polsku už dávno vyšli ale kdo by to četl a v angličtně sem si je pořádně nevychutnal se slovníkem v ruce

komixy star wars v češtině konečně a nejen to také obrázková kniha terminologie a příjemné ceny mohu jen doporučitna egmont.cz

(fandastarwars, 31. 1. 2012 2:37)

Star Wars: už nejen filmová legenda, ale také nový měsíčník vydavatelství EGMONT ČR

Komiksový časopis Star Wars magazín od vydavatelství EGMONT ČR, s.r.o., přichází v úterý 17. ledna na pulty českých prodejen tisku. Milovníky komiksů čekají každý měsíc tři napínavé povídky na 48 barevných stranách. Nový titul bude k dostání za pouhých 49 Kč a díky výhodné nabídce půlročního a ročního předplatného ho mohou čtenáři získat s 15procentní slevou.

První číslo nabídne povídky Očista s Darthem Vaderem a císařem Palpatinem, Děti Síly s Macem Vinduem a Apokalypsa na Endoru z období po Epizodě VI. Za měsíc si čtenáři budou moci vychutnat povídky Nepřátelské linie s Anakinem Skywalkerem, Cesta válečníka s Jangem Fettem a Bobou Fettem a Okamžik pochybností opět s Darthem Vaderem.

Komiksový časopis Star Wars magazín od vydavatelství EGMONT ČR, s.r.o., přichází v úterý 17. ledna na pulty českých prodejen tisku. Milovníky komiksů čekají každý měsíc tři napínavé povídky na 48 barevných stranách. Nový titul bude k dostání za pouhých 49 Kč a díky výhodné nabídce půlročního a ročního předplatného ho mohou čtenáři získat s 15procentní slevou.

První číslo nabídne povídky Očista s Darthem Vaderem a císařem Palpatinem, Děti Síly s Macem Vinduem a Apokalypsa na Endoru z období po Epizodě VI. Za měsíc si čtenáři budou moci vychutnat povídky Nepřátelské linie s Anakinem Skywalkerem, Cesta válečníka s Jangem Fettem a Bobou Fettem a Okamžik pochybností opět s Darthem Vaderem.
A vychází obrázková kniha terminologie prostě to nej pro fanoušky star wars od egmont.cz


díky egmont zabodoval konečně komixi které třeba v polsku už dávno vyšli ale kdo by to četl a v angličtně sem si je pořádně nevychutnal se slovníkem v ruce

ZLODEJI

(potan, 14. 3. 2010 19:49)

Všechno tady bylo ukradeno ze star wars webu http://www.ostarwars.profitux.cz