Jdi na obsah Jdi na menu
 


Světelný meč

Hlavní a jedinou zbraní Jediů a Sithů a také znakem jejich příslušnosti řádu je světelný meč. Byl vynalezen 10 000 let před událostmi s filmů. Skládá se z rukojeti a barevně svítící energetické čepele, která proniká vším kromě sebe sama a několika vzácných materiálů. Podle tradice si každý Jedi vyrábí svůj meč sám jako součást výcviku. Lze ho sestavit za pár dní, ale někdy to může trvat i několik měsíců. Jílec meče je dlouhý 20-30 cm a skládá se z baterie a soustav jednoho až tří krystalů, které soustředují energii do emitoru, kde se energie zviditelní jako barevný paprsek dlouhý asi metr. Po zapnutí vydává meč hluboký hukot způsobený tokem energie. Barva čepele závisí na barvě krystalu a má rozlišovací funkci:

 

Fialová - Jediové s fialovou čepelí se zaměřovali hlavně na Sílu a nejméně na boj. Asi nejznámější jediem s fialovou čepelí byl Mace Windu.

Obrazek

 

 

 

 

 

 


Zelená - Jediové se zelenou čepelí se zabývali stejně bojem i užíváním Síly. Asi nejznámějším jediem se zeleným měčem byl mistr Yoda.

Obrazek

 

 

 


Modrá - Jediové s modrou čepelí se zaměřovali hlavně na boj a nejméně se zabývali Silou. Asi nejznámějším jediem s modrou čepelí byl mistr Obi-Wan Kenobi.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

Červená - Světelné meče s červenou čepelí náleží příslušníkům Sithského řádu. Asi nejznámějším bojovníkem s červeným světelným mečem byl Darth Vader.

Obrazek

 

 

 

Kromě těcho barev jsou i meče oranžové, žluté, purpurové, stříbrné, modrozelené a mnoho dalších. Světelný meč lze vyrobit v několika variantách, které určují i následný styl boje s ním. Kratší a prohnuté jílce,jako měl třeba Hrabě Dooku, slouží k především technickému boji. Delší nebo dvojčepelové jílce, jako měl Darth Maul nebo před dávnými časy Sithský lord Exar Kun, slouží spíš k silovému způsobu boje.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář