Jdi na obsah Jdi na menu
 


All Terrain-Open Transport

  AT-OT

AT-OT nebyl jako ostatní "chodci" od KDY navržen k boji, ale k přepravě a zásobování jednotek. Jelikož měli otevřený vršek, byly AT-TO velmi zranitelní při útokům ze vzduchu. Proto se využívali daleko za bojovou línii. AT-TO mohli přepravovat 34 clonetrooperů, design AT-To však dovoloval přepravovat větší množství kvůly otevřenému vršku. Nejvíce se vyznamely při bitvě o Felucii. AT-OT byl využíván armádou Republiky i Galaktického impéria.

 • Technické parametry:
  • Výrobce: KDY
  • Délka: 14,3 m
  • Výška: 5,8 m
  • Výzbroj: 4 laserová děla (2 vepředu, 2 vzadu)
  • Náklad: 34 pasažérů

 

 

All Terrain-Tactical Enforcer

  AT-TE

AT-TE byly útočnými "chodci" používanými armádou Republiky v průběhu klonových válek a později v omezené míře i armádou Galaktického Impérie. AT-TE bylo výceúčelové vozidlo schopné frontálního útoku, tak i přepravy jednotek po bojišti. Často byly nasazovány ve větším počtu, aby přemohli nepřítele palebnou silou
Stroj byl chráněn před iontovým poškozením, jelikož měl elektromagnetický štít. AT-TE se dokázal pohybovat rychlostí 60 km/h, na vzdálenost až 500 km. Byl konstruován tak, aby dokázal vylézt po kolmých stěnách. Zásoba vzduchu vydržela tři týdny. Pro různé případy byl na zádi umistěn lékařský droid. I přes svoje těžké pancéřování byl stroj zranitelný. Jediná raketa ho dokázala vyřadit z boje. Kvůly svému nízkému profilu byl snadno zranitelný minami. Nejzranitelnější byl střelec hlavního děla.
AT-TE-byl na bojiště dopravován modifikací LAAT/i, LAAT/c. Ve vesmíru byl přepravován na palubě lodí třídy Acclamator.

 • Technické parametry:
  • Výrobce: KDY
  • Délka: 13,2 m
  • Výška: 5,02 m
  • Šířka: 5,32 m
  • Maximální rychlost: 60 Km/h
  • Posádka: řidič, pozorovatel, 5 střelců
  • Výzbroj: 5 protipěchotních laserových děl, Mass-driver dělo
  • Náklad: 20 pasažérů

 

All Terrain-Recon Transport

  AT-RT

AT-RT byl jednomístný dvojnohý chodec používáný armádou Republiky pro průzkum a hlídkování. V pozdějších dobách byl používán Galaktickým Impériem i Aliancí pro obnovu Republiky AT-RT byl jedním z předchůdců AT-ST. Jeho otevřený kokpit dělal z řidiče snadný cíl, ale nízká cena a dobrý rozhled na bojišti byly důležitější. Stroj byl vybaven čelním laserovým dělem, nebo minometem, Obojí z tohoto stroje dělali účinou protipěchotní zbraň. AT-RT byl vybaven pohybovým sensorem schopným posílat zprávy o situaci na bojišti do předsunutého velitelství. Kvůly jednoduché konstrukci byl AT-RT zranitelný proti težkým zbraním. Proto byly AT-RT používány pro rychlé průzkumy. Stroje byly používány také policisty a civilisty.

 • Technické parametry:
  • Výrobce: KDY
  • Výška: 3,2 m
  • Maximální rychlost: 70 Km/h
  • Posádka: řidič
  • Výzbroj: laserové dělo nebo minomet
  • Náklad: 10 kg

 

ARC 170

  ARC 170

Agressive ReConnaissance Fighter je úplný název tohoto letounu. Tyto stroje byli jedním z nejlepších zdrojů v armádě Republiky ke konci klonových válek a že Republika měla v té době spoustu strojů se kterými mohla vyrukovat. Možná právě proto že byli v tom něčem lepší,v čem to si řeknem, byli vybrány jako stíhačky na obranu Coruscantu. Začátek stíhačky je u V-19 Torrent který potřeboval vyměnit a tak Vrchní velitelé Flotily a velení armády celkově oslovil věhlasné stavitelské skupiny které přišli s ARC. Nedlouho po té co byla uvedena do provozu jako nováček se stala něco jako starý ostřílený veterán a patřila k nedílné součásti armády. Tento letecký skvost ovládají 3 skvěle trénování klonoví piloti. V pilotní kabině byl k překvapení kdo jiný než pilot který se staral o řízení lodi ale musel poslouchat rozkazy střelce který byl 20 cm za ním a stál u střelecké věže kde ovládal 2 těžké a 2 lehké laserové kanony. Střelec měl také 6 protonových torpéd které mohl kdykoli vystřelit proti těším lodím. V zadu v lodi seděl pilot který měl za úkol bránit zadek ustupujícím stíhačkám a aké ničil cokoli co se za něj dostalo. O údržbu lodi se staral jako u většiny síhaček astromech značky R2 a v ojedinělých případech R4. Kromě boje byl stroj také skvělým průzkumníkem. ARC nese několik znaků jiných lodí mezi které patří také X-Wing Zúčastnily se mnoha bitev mezi nejproslulejší z nich patří bitva o Cato Nemoidii a bezpochyby bitva o Coruscant. Jedním z proslulých pilotů se stal Odd Ball. V dobách impéria se na stroje zapomnělo.

 

Alpha-3 nimbus V-Wing

  ARC 170

Rozměry: 7.9 metrov dlouhý 3.8 metrov široký 5.84 metrov vysoký Výroba: Kuat Systems Engineering Typ: lehký stíhač Zbrane:2 dvojité laser kanóny Používaný:Galaktická republika, Galaktické impérium Během klonových válek republika potřebovala nové lehké stíhačky, tak udělala výběrové konání. Zoučastnili se i pracovníci Kuat Systems engineering, kteřý předvedli svúj stíhač Alpha-3 nimbus, ale výběr vyhráli V-19 od Slayn & Korpil. Pak si ale Alpha-3 sebral pod křídla Walex Blissex, a vylepšil tyhle stíhače tak, aby konkurovali i Eta-2. Výborné manévrovací schopnosti zaručují špeciálne křídla, které dokáží rotovať v 90 stupnech, takže nepotřebují špeciálne hangáry. Dle tvaru křídel si stíhač vysloužil přezdívku V-wing. Razem byla táto stíhačka nejobratnejší v republikpvé flotile. Jenže je potřeba mít i zbrane. Alpha je ozbrojená 2 dvojitými laser kanónmi, které jsou schopné otočiť se o 60 stupňú nezávisle na směře letu a jsou automaticky navádené k cíli . Na tohle stačí 1 pilot a jeden robot řady Q9. Aphy nemají hyperpohon a jsou vysílané na krátke vzdálenosti. Zásoba kyslíku pilotovi vydrží na 15 hodín, pak se musí vrátit. Tyhle stíhačky se převážejí v křižníkech typu Acclamator anebo Venator, i když existují experimentálne modely, které dokáži delat krátke hyperskoky. Při těchto stíhačech s prvně využili ionové motory jaké měli i neskorší TIE s charakteristickým zvukem motoru.

 

LAAT/i

  lAAT/i

V klonových válkách se ocitla republika téměr bezbranná,nakonec se ukázalo že s příchodem Armády Klonů se na bojišti objevili nové stroje. Jedním z nich je například létající transportér LAAT/i. Každá útočná loď třídy Acclamator nesla až 80 těchto po zuby ozbrojených strojů. Ve svém 17 metrů dlouhém těle totiž dokáže dopravit na místo určení až 30 plně vyzbrojených klonovaných vojáků a navíc 4 speedrové motorky. Tato přepravní loď má 3 proti pěchotní blasterová děla a 4 kulovité střílny. S lodí se dá skvěle manévrovat za což se může poděkovat skvěle vycvičeným klonovým pilotům. LAAT/i se dá použít jako průzkumná loď nebo také loď na záchranné mise příkladem takové to mise je bitva na Geonosis nebo na Hypori kde zachránila hrstku rytířů jedi kteří zde bojovali proti Generálu Grievousovi. Tento transport si také oblíbily klonový super vojáci ARC. Základní všestranná konstrukce může být různě upravená, což dalo vzniknout verzi LAAT/v, která je určena pro transport vozidel a pojme buď 16 spídrmotorek či 8 vojenských spídrů. Dále se používaly LAAT/c které měli za úkol přepravovat AT-TE. Když skončili klonové války tyto krásné stroje se začali pomalu ale jistě ztrácet z galaxie. Impérium které začalo vládnout začalo používat jiných a mnohem modernějších Technologií

 

AT-AT

  AT-AT

AT-AT byl 15,5 metru vysoký imperiální tank. Svou velikostí neměl jen bojový ale i psichologický efekt. Byl poprvé nasazen již 22 llet BBY behěm Druhé Bitvy o Jabiim. Tehdy se ale moc neosvědčil díky naváděným raketám Hallfire droidů. Tohle byl největší postrach rebelů. AT-AT bylo schopné do svého ''těla'' až 5 swoop biků, 40 Stormtrooperů a 2 AT-ST. Celý kolos se řídil s ''Hlavy''kde byl Velitel ,řidič a střelec. Posádka AT-AT byly rekrutována s nejlepších řidičů a střelců v celém impériu. Střelec musel zaráz vzládat ovládat až 2 leserové kanony a 2 páry blastrových ''kulometů''. AT-AT bylo masivně nasazeno v Bitvě o Hoth ve svém sněžném provedení. Byli však i písečné verze a dokonce i vodní !!! verze které měli místo ''nohou'' vznášedla. AT-AT bylo masivně vyráběno snad všude kde to jen trochu šlo a proto i poslední zbytky Impéria bylo do posledních momentů Galaktické války zásobeni těmito monstry.

 

AT-ST

  AT-ST

AT-ST je Imperiální průzkůmné vozidlo pro dva navazujíci na zastaralí republikový AT-RT. Sloužil bud jako průzkumné vozidlo nebo jako podpora větším AT-AT či pěchotě. Byl vybaven na jedné straně odpalovačem řízených raket a na straně druhé lehké laserové dělo. Ve předu měl Laserové dvojče. Ovšem díky svému pancíři byl schopen boje pouze s pěchotou. Ve větším počtu byl nysazen v Bitvé o Hoth a o Endor, kde však doplatil na své dlouhé nohy a lehký pancíř protože přesně na tyhle slabiny vynysleli Rebelové spolu s Ewoky důmyslný systém pastí.

 

 

Imperial Star Destroyer

Imperial Star Destroyer

Star Destroyer třídy Imperial byla jedna s největších lodí, kterou galaxie kdy poznala. Její délka byla přes 1600 metrů a byla vyzbrojena 60 turbolaserovými bateriemi, 60 bateriemi iontových kanonů a deseti tažnými paprsky. ISD mohl pojmout celou divizi stormtrooperů, dvacet kusů AT-AT, třicet AT-ST, osm lambda rakeoplánů, dvanáct transportů a šest sqadron TIE fighterů. I přes tyto parametry to byl ve srovnání se Super Star destroyerem trpaslík. Jeden jediný křižník ISD dokázal zničit celou nepřátelskou flotilu či obsadit celou planetu. Flotila těchto lodí dokázala porazit prakticky cokoliv, co se jí odvážilo postavit. Velký, rychlý, dobře vyzbrojený, schopný převážet ohromné masy vojáků a strachnahánějící. Prakticky dokonalá válečná zbraň Impéria.

Útroby ISD
Výrobce: Kuat Drive Yards
Příslušnost: Impérium
Rozměry: 1600m
Výzbroj: 6x Dvouhlavňové těžké turbolasery, 2x Dvouhlavňové těžké iontové děla, 2x Čtyřhlavňové těžké turbolasery, 3x Tříhlavňové střední turbolasery, 2x Střední turbolasery, 60x Taim & Bak XX-9 těžké turbolasery, 60x Borstel NK-7 iontové děla, 10x Phylon Q7 projektory tractor beam
Pohon: Iontové motory Cygnus Spaceworks Gemon-4, Iontové motory KDY Destroyer-I
Akcelerace: 2300G
Energetická jednotka: Iontový solární reaktorSFS I-a2b
Senzory: multi-vzdálenostní systém SFS S-c3.8
Zaměřovací systémy: LeGrange
Avionika: SFS F-3.2
Posádka: 9 235 důstojníků, 9 700 vojáků pěchoty, 27 850 poddůstojníků
Nosnost: 36 000 tun nákladu

 

Victory Star Destroyer

Victory Star Destroyer

Hvězdný destruktor třídy Victory byla lod používána jak Galaktickou republikou, tak i Galaktickým Impériem.
Po začátku války klonů měla republika smlouvu o dodávku lodí třídy Aclamátor od KDY. Rendili Stardrive nechtěli nechat své obchodní protivníky těžit peníze z republikové vlády a chtěli získat i svůj kus koláče. Představili novou třídu Victory. Představení proběhlo v době, kdy se republika začala rozhlížet po těžkých lodích kvůly stupnující intenzitě bitev se separatisty. Prvního umístění se dostali v sektoru 0, kde bránili útokům Techno Únie, přibližně šest měsíců před plánovaným zařazením do služby. Třída Victory-II neměla mnoho rozdílů oproti předchozí verzi, navenek byly téměř totožné, hlavní vylepšení spočívalo ale v nové pohoné jednotce, neměla velké množství postavených strojů, přičítá se to nástupu destruktorů třídy Imperial, které třídu Victory zatlačili do postraní. Právě nástup třídy Imperial vedl k prodání a sešrotování mnohých lodí třídy Victory, přesto se tato třída stále používala a její role spočívala převážně v planetární obraně. Hlavní nevýhodou trídy Victory byla její pomalá podsvětelná ryhlost, tudiž byla velkí možnost, že rychlejší protivník unikne, což vedlo k přiřazení doprovodních lodí třídy Strike a Carrack. Za časů Velko Admirála Thrawna se třída Victory opět zařadila do plavidel operující v předních líniích, především kvůly nedostatku větších lodí, jako byla třída Imperial.

VSDTřída Victory byla 900 metrů dlouhá, 564 metrů široká a 289 metrů vysoká. Posádku tvořilo 4789 členů a 402 střelců. Lod mohla převážet 2040 vojáků, 8100 metrických tun nákladu, deset AT-AT a dvě letky stíhaček TIE. Výzbroj byla složená z 10 čtyřspražených turbolaserových baterií, 40 dvojsppřažených turbolaserových baterií, 80 raketometnými trubicemi a deseti projektory tažného paprsku. Největší nevýhodou třídy Victory spočívala v zastaralých LF iontových motorech, které neposkytovali dostatek síly pro stíhání rychlejších protivníků, což bylo odstraněno ve třídě Victory-II, která se objevila na skolnku Impéria. Hypermotor byl zas oproti hypermotoru třídy Imperial lepší a umožnoval tak třídě Victory dosáhnutí cíle v polovičním čase. Jedinešnou vlastností této třídy byla možnost operovat v atmosféře za pomoci manévrovacíh ploch na bocích lodě.Výrobce: Rendili StarDrive
Příslušnost: Impérium
Rozměry: 600m délka; 564m šířka; 289m výška
Výzbroj: 40x Dvouhlavňové těžké turbolasery, 10x Čtyřhlavňové těžké turbolasery, 80x raketometné trubice, 10x Phylon Q7 projektory tractor beam
Pohon: Alderaan Royal Engineers LF9 iontové motory
Hyperpohon: DeLuxFlux hypermotorový motivátor
Energetická jednotka: Hypermatter anihilační reaktor
Posádka: 4798 členů, 402 střelců,
Nosnost: 8100 tun nákladu, 2040 vojáků pěchoty

 

TIE Fighter

 TIE Fighter

TIE/In Starfighter, nebo jednoduše TIE Fighter, byl nejrozšířenější imperiální stíhačkou v galatické občanské válce a byla často viděna i dlouho po ní. TIE/In Starfighter byl vyroben pro Galaktické Impérium u Sienar Fleet Systems (SFS). Šlo o malou, rychlou a manevrovatelnou stíhačku. Aby byl TIE Fighter schopen velké obratnosti, museli konstruktéři vynechat štíty, hyperpohon a podporu života. To činilo ze stíhačky rychlý smrtící stroj, nasazovaný především ve velkých skupinách. Nevýhodou konstrukce TIE Fighteru byl malý dolet a nemožnost pronásledovat nepřítele do hyperprostoru, či únik z bitvy. TIE Fighter je vyzbrojen dvojicí silným laserů. Jelikož TIE Fighter nemá podporu života musejí piloti nosit hermetické pilotní obleky. Pro případ požkození je stíhačka vybavena katapultovacím sedadlem, ale piloti nechtěli riskovat pomalou smrt ve vesmíru a tak moc často nekatapultovali z hořící stíhačky.

  TIE
Výrobce: Sienar Fleet Systems
Příslušnost: Impérium
Rozměry: délka 6,3 m
Výzbroj: 2x laserový kanon SFS L-s1
Pohon: twin ion engine SFS P-s4, iontové manévrovací trysky SFS P-w401
Rychlost: 1200 km/h v atmosféře, 100 MGLT
Akcelerace: 4100 G
Energetická jednotka: reaktor na solární energii SFS I-a2b, sekundární generátor pro kanony
Senzory: multi-vzdálenostní systém SFS S-c3.8
Zaměřovací systémy: SFS T-s8
Avionika: SFS F-3.2
Kapacita: 1 pilot, 65 kg nákladu

 

RZ-1 A-Wing

 a-wing

Po bitvě o Yavin generál Dodonna spatřil potřebu aliančních interceptorů. V době kdy Sienar začal vyvíjet TIE interceptory pro Impérium, se jeho přesvědčení zvětšilo. Pro stavbu stíhače se Dodonna obrátil na bývalého zaměstnance KSE, Walexe Blissexe. Ten měl velké zkušenosti z jeho práce na Delta-7 a Aplha-3. RZ-1 byla vyvynuta z R-22. Výhodou A-wingu jsou jeho malé rozměry a rychlost, kterou převyšuje TIE interceptory. Jeho nevýhodou byly slabé štíty a pancéřování.

 

B-Wing

 AT-ST

B-wing byl největší a nejlépe vyzbrojená stíhačka povstalecké aliance a později Nové republiky. Na jeho vývoji se podílel Admirál ackbar a měl nahradit postarší Y-wingy v řadách aliance. Design lodě umožnuje pilotovi rotovat kokpitem kolem lodě a uzpůsobovat profil lodě. Právě kvůly tolika kloubům byl B-wing velmi náročn na pilotáž. Jen málo pilotoů ho dokonale ovládalo, což vysvětluje nízký počet těchto strojů při bitvě o Endor. B-wing/E byla verze s rozšířeným kokpitem, což poskytovalo místo pro střelce. Pilot se tak mohl plně věnovat letu, zatímco střelec se staral o zbraně. tato verze byla silnější a rychlejší, avšak méně manévrovatelná.

 

T-65 X-Wing

 x-wing

Je byl a bude nejlepší stíhačkou Galaktycké občanské války.Byl vybaven laserovýmy kanony na každém křídle a několika intovýmy torpédy. Byl dlouhý asi něco přes 12 metrů. Za kokpitem pilota bylo místo pro Astro-droida který mohl lod za letu opravovat a zároven zastáva t i funkci Co-pilota. Narozdíl od imperiálních Tie-Fighterů měl X-Wing podporu života takže pilot na sebe nemusel soukat těžké a nepohldené dýchací přístroje a mohl letět jak daleko chtěl a nemusel se omezovat tím jak dlouho mu ještě vydrží dýchací přístroj.X-wingy sehrály klíčovou roly snad ve všech velkých bitvách a byl to X-wing Luka Skywalkera kdo zničil první Hvězdu smrti.

 

Koensayr Y-Wing

 y-wing

Y-wing byl nasazený do služby o něco dřív než X-wing, přesto, díky své dobré reputaci je stále používán i v době Nové republiky. Y-wing má přezdívku podle svého tvaru Y. Je to velmi univerzální stroj, nejčastěji používán jako bombardér. Nebylo neobvyklé, že jeden Y-Wing zaútočil na Imperiálni konvoj a druhý den na Imperiálni stanici. Verze BTL-S3 je nejčastejší. Za pilotem sedí střelec, který ovládá otočné. iontové dělo Dělo se může otáčet 260 stupňů horizontálně a 60 stupňů vertikálně. Verze BTL-A4, je oproti BTL-A3 jednomístným strojem. Jelikož neni přítomen střelec je iontové dělo v této verzy nepohyblivé. Pilotovi taky pomáha astrodroid,který je umístněn za kokpitem. Kokpit slouží také jako záchraný modul, který se ve stavu nouze odpojí od zbytku lodě.

 

CF9 Crossfire

 CF9 Crossfire

Další typický příklad ideologie INCOMu, letoun dlouhého doletu schopný drtivého úderu a sám dokázal snést nějaký ten zásah. Jeho tvůrci se snažili vyvážit sílu, rychlost, manévrovatelnost a odolnost. CF9 je o něco kratší než jeho slavní předchůdci Z-95 a X-wing, ale je poněkud objemný. Na vině je jeho čtveřice S-folií umísteně na délku na přídi letounu. Zadní dvojice S-fólií byla otočná, kratší a užší aby nebyl záporně ovlivněn výhled pilota dopředu a sklápěli se po vzletu a před přistáním. S-fólie letounu byly před bojem složeny do polohy kříže. Tato křížová poloha umožňovala laserovým kanónům umístěným na konci křídel větší dostřel a protínaní jejich palby. Kokpit CF9 byl umístěn na zádi stroje a celý pilotní modul mohl být snadno odpojen od zbytku stoje. Pilotní modul měl svj vlastní podsvětelný pohon a pilot tak mohl odletět zpátky k mateřským lodím. Kokpit byl dostatečně velký pro dvě osoby, pilota a střelce ze zadní dvojici laserových kanónů. Nicméně zadní výzbroj měla omezonou palebnou zónu a při bojových manévrech šla většina výkonu stroje do motorů, což snižovalo bojovou hodnotu zadní výzbroje a proto většina pilotů nelétala se zadními střelci. CF9 Crossfire byl až do zániku Galaktické aliance hlavním stíhacím strojem a stejně tak i u Zůstatku galaktické aliance. Jeho nejčastější protivník, TIE Predator byl obratnější ale CF9 měl lepší štíty a pancéřování.


Výrobce: Incom Corporation
Třída: Hvězdný stíhač
Rozměry: --
Výzbroj: 4x laserový kanon, 2x lehké laserový kanon
Hyperpohon: Ano
Štíty: Ano

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

komixy star wars v češtině konečně a nejen to také obrázková kniha terminologie a příjemné ceny mohu jen doporučitna egmont.cz

(fandastarwars, 31. 1. 2012 2:41)

Star Wars: už nejen filmová legenda, ale také nový měsíčník vydavatelství EGMONT ČR

Komiksový časopis Star Wars magazín od vydavatelství EGMONT ČR, s.r.o., přichází v úterý 17. ledna na pulty českých prodejen tisku. Milovníky komiksů čekají každý měsíc tři napínavé povídky na 48 barevných stranách. Nový titul bude k dostání za pouhých 49 Kč a díky výhodné nabídce půlročního a ročního předplatného ho mohou čtenáři získat s 15procentní slevou.

První číslo nabídne povídky Očista s Darthem Vaderem a císařem Palpatinem, Děti Síly s Macem Vinduem a Apokalypsa na Endoru z období po Epizodě VI. Za měsíc si čtenáři budou moci vychutnat povídky Nepřátelské linie s Anakinem Skywalkerem, Cesta válečníka s Jangem Fettem a Bobou Fettem a Okamžik pochybností opět s Darthem Vaderem.

Komiksový časopis Star Wars magazín od vydavatelství EGMONT ČR, s.r.o., přichází v úterý 17. ledna na pulty českých prodejen tisku. Milovníky komiksů čekají každý měsíc tři napínavé povídky na 48 barevných stranách. Nový titul bude k dostání za pouhých 49 Kč a díky výhodné nabídce půlročního a ročního předplatného ho mohou čtenáři získat s 15procentní slevou.

První číslo nabídne povídky Očista s Darthem Vaderem a císařem Palpatinem, Děti Síly s Macem Vinduem a Apokalypsa na Endoru z období po Epizodě VI. Za měsíc si čtenáři budou moci vychutnat povídky Nepřátelské linie s Anakinem Skywalkerem, Cesta válečníka s Jangem Fettem a Bobou Fettem a Okamžik pochybností opět s Darthem Vaderem.
A vychází obrázková kniha terminologie prostě to nej pro fanoušky star wars od egmont.cz


díky egmont zabodoval konečně komixi které třeba v polsku už dávno vyšli ale kdo by to četl a v angličtně sem si je pořádně nevychutnal se slovníkem v ruce


http://www.egmont.cz/cz/knihy/star-wars-novy-rad-jedi-heretik-iii-navrat/